MOVIE: Zrodila sa hviezda

0
930

Premiéra: 4. 10. 2018

Pamätáte si ešte, ako bol pred dvoma rokmi v máji Bradley Cooper na večeri s Lady Gagou? Prišiel po ňu vtedy domov na motorke a vyzeralo to, že medzi nimi niečo je, hlavne o rok neskôr, keď sa spolu bozkávali na benzínovej pumpe. Ukázalo sa však, že to iba natáčajú prvý spoločný film s názvom A Star Is Born.

Bradley sa zhostil úlohy režiséra a hlavnej mužskej postavy a do tej ženskej obsadil Lady Gagu. A urobil podľa mňa veľmi dobre. Je to totiž muzikál a Gaga je výborná speváčka, takže na svoje si isto prídu hlavne diváci s vycibreným hudobným sluchom. Bradley však nezaostával a vo filme si tiež zaspieval.
Snímka Zrodila sa hviezda rozpráva o mladučkej Esther Blodgett, ktorá prichádza do Hollywoodu s vidinou úspechu a slávy. K tomu jej pomôže Norman Maine, ktorého hviezdnu kariéru zničil alkohol. Film získal Oscara v kategórii Najlepší pôvodný scenár a čestné ocenenie americkej Akadémie filmových umení a vied za kameru. Spoločnosť Warner Bros. pripravuje snímku už niekoľko rokov, pričom pôvodne ju mal režírovať Clint Eastwood a do hlavnej úlohy chceli obsadiť Beyoncé.

V minulosti už pritom vznikli dva remakey filmu. Prvý z roku 1954 priniesol Zlatý glóbus obom predstaviteľom hlavných úloh, Judy Garland a Jamesovi Masonovi. V ďalšom remakeu z roku 1976 si zahrali Barbra Streisand a Kris Kristofferson. Snímka získala päť Zlatých glóbusov. Skladba Evergreen zasa bodovala na Oscaroch v kategórii pôvodných filmových piesní.

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.