Nové HRY O ŽIVOT SÚ TU!

0
121

Dnes majú premiéru noví Hry o život s názvom HRY O ŽIVOT: BALADA O HADOCH A VTÁČATKÁCH!

Rachel Zegler as Lucy Gray Baird and Tom Blyth as Coriolanus Snow in The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes. Photo Credit: Murray Close

Knižná trilógia od Suzane Collins trhala svojho času rekordy v kníhkupectvách aj kinách, teraz sa príbeh krvavých Hier vracia s ďalším pokračovaním! Katniss a Peetu tentokrát nestretneš, story sa totiž odohráva presne 64 rokov pred pôvodnou trilógiou. Nový film predstaví skupinu nových postáv s jedinou výnimkou – jej meno je Coriolanus Snow!

Tom Blyth as Coriolanus Snow and Rachel Zegler as Lucy Gray Baird in The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes. Photo Credit: Murray Close

Story nového filmu sa bude točiť práve okolo 18-ročného Coriolanusa. Budúci tyranský prezident Panemu je pohľadný a očarujúci mladík. Rodina Snowovcov prechádza náročnými časmi, no chalan vidí šancu na zmenu vo svojom osude, keď ho v 10. ročníku Hier o život vyberú ako mentora. Jeho nadšenie opadne, keď zistí, že koučovať má dievčinu z chudobného Distriktu 12.

Zatiaľ čo Coriolanusa poznajú fanovia z pôvodnej trilogy ako diktátora, ktorý sa snaží Katniss zabiť, v novom filme je kladným hrdinom! Dozvieme sa, čo všetko sa v jeho pokrivenej minulosti stalo, o niečo jasnejšia bude aj história Hier a aj to, odkiaľ pochádzajú legendárne piesne, ktoré Hry sprevádzajú!

K sérii sa vrátil režisér Francis Lawrence, ktorý stál aj za pôvodnou filmovou trilógiou. „Je to príbeh o láske, ktorý sa odohráva v inom svete a v inom čase,“ povedal o Balade! „Vlastne veľmi intímny milostný príbeh!“

Filmári sľubujú úplne nový zážitok zo sveta Hier! „Bolo vzrušujúce vrátiť sa do sveta Hier a ukázať Panem v inom čase v jeho histórii,“ prezradili tvorcovia. Inak bude vyzerať Distrikt 12, inak Kapitol a aj samotné Hry sa budú odohrávať v novučkej aréne!

Keď sem Lucy Gray a zvyšok „obetovaných“ vstúpi (natáčanie prebehlo v historickej a impozantnej kupole v poľskom meste Wrocław Centennial Hall), bojisko je v ostrom kontraste s tým, ktoré fanúšikovia poznajú z pôvodnej trilógie. Príbeh sa odohráva v ére povojnovej rekonštrukcie, počas ktorej sa vystavia celý Panem. Nečakaj žiadne džungľové terény ani rotujúce ostrovy s nebezpečnými vodami a elegantnými vznášadlami, ktoré berú bezvládne telá z podlahy arény!

Deti obetované v týchto Hrách nie sú žiadni trénovaní vojaci, ktorí rátajú so smrťou – decká hodia do arény v rovnakom oblečení, v akom boli vytrhnuté zo svojich domovov! „Sú to obyčajní ľudia. Niektorí sú náhodou silní a dobrí v boji, no niektorí nevedia použiť ani nohy. Zamrznú na zemi a plačú,“ hovoria tvorcovia!

V hlavnej úlohe sa predstaví britský herec TOM BLYTH ako Coriolanus Snow. Je to mladý muž, ktorý sa prebíja svetom, ale robí rozhodnutia, ktoré predpovedajú jeho ďalší osud. Túži po moci, no keď narazí na prvú skutočnú lásku, tá ohrozí všetko!

RACHEL ZEGLER stvárni Lucy Gray, dievča, do ktorého sa budúci tyranský prezident Panemu zamiluje! „Lucy Gray je taká anti-Katniss,“ povedali tvorcovia. „Je to očarujúca hudobníčka a umelkyňa. Snow také dievča nikdy nestretol.“ No a pikoška – Rachelin skutočný boyfriend, herec JOSH ANDRÉS RIVERA, zase stvárni postavu Sejanusa!

K hereckému obsadeniu sa pridala aj HUNTER SCHAFER (Tigris Snow), ktorú poznáš zo seroša Euphoria! Tigris je Coriolanova sesternica a dôverníčka, ktorá mu radí vo všetkom – od úlohy mentora až po jadro jeho morálneho kompasu.

V kine ináč uvidíš okrem záplavy nových súťažiacich aj množstvo nových štylistov, mentorov či porotcov! Jedným z nich bude aj famózny PETER DINKLAGE z Hier o tróny!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.