Bobi je psík, ktorý sa stal rekordmanom medzi psami, a to v oblasti dĺžky života. Pred približne dvomi rokmi sa mu podarilo prekonať doterajší rekord najdlhšie žijúceho psa, ktorý patril psovi menom Bluey. Ten zomrel ešte v roku 1939 a dožil sa 29 rokov a 5 mesiacov. Bobimu sa podarilo pobudnúť na tomto svete ešte dlhšie. Jeho veterinárka Karen Beckerová však informovala, že Bobiho čas už uplynul a navždy nás opustil vo veku 31 rokov a 165 dní.

Bobi s certifikátom o prekonaní rekordu.

“Napriek tomu, že žil dlhšie, ako akýkoľvek iný pes v histórii, jeho 11 478 dní na tomto svete aj napriek tomu nestačilo všetkým tým, ktorí ho milovali,” uviedla Karen. Bobi prežil celý svoj život v istej rodinke v Portugalsku. Podľa jeho majiteľov mal relatívne bezproblémový život až na rok 2018, kedy si prešiel problémami s dýchaním. Bobiho pán tvrdí, že za jeho dlhovekosťou je pokoj a mierumilovné prostredie, v ktorom žil, ale taktiež dobrá výživa, neustály kontakt s prírodou, sloboda objavovať svoje prostredie, dôsledná veterinárna starostilivosť a láska.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.