VYHÁŇAČ DIABLA: ZNAMENIE VIERY je už v kinách!

0
181
(from left) Angela Fielding (Lidya Jewett) and Katherine (Olivia Marcum) in The Exorcist: Believer, directed by David Gordon Green.

Presne pred 50 rokmi sa na plátna kín dostal najstrašidelnejší hororový film v histórii, šokujúci divákov po celom svete – Exorcista (1973). Teraz začína nová kapitola!

Od smrti tehotnej manželky pred 12 rokmi pri zemetrasení vychováva Victor Fielding svoju dcéru Angelu sám. Ale keď Angela a jej priateľka Katherine zmiznú v lese a vrátia sa bez spomienok na to, čo sa im stalo, uvoľní sa reťazec udalostí, ktoré donútia Victora čeliť neobyčajnému zlu a v jeho hrôze a zúfalstve hľadať jedinú osobu, ktorá prežila niečo podobné: Chris MacNeilovú! Sú devčatá sú posadnuté diablom?! A ako sa skončí brutálny pokus o ich záchranu?!

Režisér filmu David Gordon Green mal asi 14 rokov, keď videl klasický horor Williama Friedkina z roku 1974 Zaklínač. „Prvýkrát som to sledoval v knižnici so slúchadlami na ušiach,“ spomína si. “Pozeral by som to 10 minút v kuse. Bolo to asi tak všetko, čo som dokázal zobrať. Pripadalo mi to ako realistická cesta. Nebolo to ako vo filme Nočná mora v Elm Street, kde ste sa mohli oddať fantázii. Bolo to niečo, trochu hlbšie, trochu vnútornejšie, a to je to, čo ma na tom vždy držalo.“

Hrajú: Jennifer Nettles, Ellen Burstyn, Ann Dowd, Leslie Odom Jr., Raphael Sbarge, Lidya Jewett, E.J. Bonilla, Olivia Marcum.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.