Pokiaľ chceš uspieť v Hollywoode, potrebuješ meno, ktoré sa ľahko zapamätá a bude mať ten správny cveng. Ako Tomáš Kováč alebo Mária Studená to asi nedáš, no ak sa tak aj náhodou voláš a túžiš po sláve vo svetle reflektorov, nezúfaj! Môžeš sa oficiálne premenovať, alebo si jednoducho vymyslíš umelecké meno! 

Nové meno si vymýšľajú všetci od hercov až po speváčky, ideálne hneď na začiatku svojej kariéry. Neskôr by to mohlo byť totiž dosť mätúce… Pýtaš sa, čo ich k tomu vedie? Dôvodov na zmenu mena je viacero: ich rodné meno nemusí byť dostatočne sexi v očiach ich agentov, nemusí sa páčiť samotným umelcom, alebo je natoľko krkolomné a exotické, že je proste jednoduchšie ho zmeniť. Kto už takýto proces absolvoval?

Jednou z najznámejších hviezd je Nina Dobrev z Upírskych denníkov. Herečka pochádza z Bulharska a jej celé meno znie Nikolina Konstantinova Dobrev. Meno si tak skrátila — a to dosť šikovne, čo povieš? 

Ďalším príkladom je herec Vin Diesel, ktorý sa narodil ako Mark Sinclair! Sám povedal, že rodné meno mu prišlo ako „totálne necool“, a tak si ho už v mladosti zmenil… úplne sám hh! Vinovi do toho nekecalo žiadne štúdio a napokon aj dobre urobil, pretože meno Vin Diesel mu k jeho mačo-imidžu ozaj sadlo!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.