Pred necelým mesiacom vydal Joohoney z Monsta X svoj prvý sólový album. Pri jeho tvorbe sa snažil spojiť rôzne hudobné prvky a vzniklo z toho 6 nových skladieb. Svoj projekt pomenoval Lights a teraz nám o ňom niečo prezradí.

 • o titulnej skladbe Freedom:
  “Vybral som si pieseň Freedom ako titulnú, pretože som sa chcel prihovoriť každému, kto chce cítiť slobodu, a dať svetu pozitívny odkaz. Myslel som si, že zo všetkých skladieb je ona tá, ktorá tento význam vyjadruje najlepšie. Tiež dúfam, že pieseň bude zdrojom inšpirácie pre ďalších K-Popových umelcov, pretože je iná ako ostatné piesne.”
 • o dôležitosti slobody:
  “Mnoho kórejských umelcov spieva o tom, ako sa môžu slobodnejšie vyjadrovať. Jimin z BTS nedávno uverejnil pieseň Set Me Free Pt.2 a TWICE prišli so skladbou Set Me Free, takže som si všimol, že iní hudobníci vyjadrujú túžbu po slobode. Myslím, že kórejskí umelci sa môžu niekedy cítiť trochu obmedzovaní kvôli agentúram a rôznym pravidlám, ktoré možno musia dodržiavať. Teraz, keď som vyrástol a dozrel, našiel som spôsob, ako sa môžem slobodnejšie vyjadrovať.”
 • o jeho najobľúbenejšej skladbe z albumu Lights:
  “Nemám žiadneho favorita, ale ak by som si mal vybrať jednu skladbu, bola by to záverečná skladba Don’t Worry Be Happy, ktorá je venovaná Monbebe. Keď som písal text, plakal som. Spomenul som si na naše prvé stretnutie, keď sme stáli s fanúšikmi zoči-voči. Mám na ten okamih veľmi emotívne spomienky.”
 • o tom, ako zvláda úlohy textára, producenta a skladateľa:
  “Zvládam to vďaka inšpirácii pre hudbu. Či už natáčam klip, alebo mám bežný pracovný program, vždy si pomyslím: ‘Ako Monbebe pri uverejnení môjho albumu prijmú túto hudbu alebo žáner?’ Do poznámok v mobile si zapisujem slová piesne a do mobilu si nahrávam melódiu a slová, aby som vytvoril demá. Keď sa už konečne dostanem do štúdia, mám produkčný tím, ktorý mi s hudbou pomáha a s ktorým premýšľam, ako dať príbeh dokopy.”
 • o miešaní hudobných žánrov:
  “Ak mám byť úprimný, tak netuším, ako miešať žánre. Ide o to byť slobodný. Baví ma počúvať celú zmes žánrov a predstavovať si, ako ich spojím. Nechcem mať pevný smer, pri piesňach som otvorený každému štýlu. Chcem ísť inou cestou v rámci K-Popovej scény a samotného hudobného žánru.”
 • o svojich začiatkoch, rape a speve:
  “Keď som bol mladší, spieval som v zbore v kostole. Keď som sa stal traineem, viac ma zaujímal rap, tak som sa začal uberať týmto smerom. Mal som vtedy hodiny spevu a učil som sa o technike spevu, ale väčšinou som trénoval sám. Vždy som chcel robiť oboje a ukázať, že raper vie spievať a teraz to dokážem.”

K-Popu a jeho hviezdam sa venujeme aj v aktuálnom čísle Kamoša, kúpiš práve teraz!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.