ADAM BROS: Chcem ľudom ukázať, na čom robím.

0
178

Hudba ho zaujímala odmalička. Rovnako, ako jeho rovesníci sa chcel prezentovať na sociálnych sieťach, čo nebolo jednoduché. „Nepočúvajte negatívne slová od druhých ľudí a nepripúšťajte si od nich negatívnu energiu,“ hovorí Adam Bros, ktorý je dnes úspešným spevákom, textárom a tvorcom videoklipov.

1) Ako si myslíš, že sa bude tvoja hudba vyvíjať o pár rokov ?

Myslím si, že hudba sa stále vyvíja s dobou. Stále vznikajú nové zvuky, umelci. Je toho v dnešnej dobe toľko, že je naozaj ťažké niekedy si aj vybrať, čo chce človek počúvať. Hudba dokáže človeku pomôcť, dokážeme sa v nej nájsť, a to je to zaujímavé. Vidno, že je to v dnešnej dobe úplne iné, ako to bolo v minulosti či už sa to týka zvuku, umelcov alebo textov. Uvidíme, ako to bude v budúcnosti pokračovať. Mladí ľudia stále vnímajú hudbu, ako súčasť nejakej kultúry a niečo bez čoho nedokážu žiť.

2) Ktorý z tvojich projektov bol tým najosobnejším ?

EP bol menší projekt obsahujúci päť skladieb. Bol to nejaký opis môjho vtedajšieho obdobia, čiže nebol tým najosobnejším. Myslím si, že môj najosobnejší projekt príde teraz keďže pracujem na albume. Budú tam skladby, v ktorých som si ani sám nepovedal, že by som vedel byť. Skúsil som nové štýly, zvuk. Dospel som aj, čo sa týka textov, čo je veľký posun. V roku 2021 som vydal prvý album, ktorý bol skôr na ten štýl, že som chcel ukázať, ktorou cestou chcem ísť a, čo viem. Takže tento rok sa ľudia s mojím novým albumom majú na, čo tešiť.

3)  Momentálne máš možnosť vyskúšať si život v Amerike. Ako by si opísal hudobný svet tam?

Je to niečo úplne iné veľmi sa mi páči, ako to tu funguje. Mal som možnosť už aj vystúpiť na Sunset Boulevard s mojím kamarátom keďže tu bývajú také akcie ako „open mic,“ kde môže prísť hocikto a môže sa ukázať. Páči sa mi tu, že ľudia sú tu prajní a chcú poradiť či pomôcť a nie je to také, že ľudia si navzájom neprajú alebo, keď sa im niečo nepáči tak hneď to celé zhodia. Skôr sa snažia poukázať na to dobré. Všetci sú tu takí uvoľnení a celkovo tá práca je na  kamarátskej báze, kde si každý nájde všetko. Je tu veľa talentovaných ľudí, za ktorými môžete prísť a povedia vám, čo dokážu. Preto je tu ťažšie preraziť keďže každý tu je dobrý, ale je super, že sa vždy máte o čom baviť a získavať nové kontakty.

4) Ako vníma okolie Adama Brosa ? Aké boli prvé reakcie od okolia na tvoju tvorbu ?

Tak ja som začal dávať veci na internet vo veľmi skorom veku, keď som mal štrnásť rokov. Je to už päť rokov, čo aktívne tvorím. Prvé reakcie boli samozrejme od mojich blízkych keďže vtedy to videli len ľudia z mojej dediny. Neboli nejaké zlé skôr to bolo také, že niektorý ľudia ma podporovali niektorým sa to nepáčilo. Keď to začalo rásť do toho, že ma videlo viac ľudí vtedy prišli prvé negatívne reakcie, hate a všetko okolo toho. Je to dlhá cesta, za ktorú sa mi stalo už veľa vecí a veľa sa mi zas podarilo. Vždy na to rád spomínam.

5) Čo bolo tvojím motívom pokračovať v tom, čo robíš ?

Celé je to o tom, že milujem hudbu milujem to, čo robím a baví ma to. Keď som videl prvé reakcie či už ľudia, ktorí mi písali alebo, keď som ich stretol niekde na koncerte a povedali mi to. Sú to neopísateľné pocity. Samozrejme tie zážitky, ktoré mám vďaka tomu, čo robím to je neuveriteľné. Chcem v tom pokračovať a stále sa zlepšovať.

6) Aký je tvoj pohľad na hate speech na sociálnych sieťach ?

Je toho toľko, že som sa voči tomu stal odolný aj kvôli tomu, že sa mi v živote stali oveľa horšie veci. O ktorých nehovorím veľa a nechávam ich v súkromí. Samozrejme niekedy ma to naštve, ale som voči tomu nejakým spôsobom odolný. Viem, že, keď ľudia takto niečo komentujú a hlavne, keď vidím tie komentáre tak asi to robím dobre. Keď vidím akým spôsobom to ľudia píšu tak ma to vôbec neštve, lebo viem, že, čo majú asi v hlave. Vlastne neviem, čo majú v hlave, ale snažím sa to nejak pochopiť nezmením to. Môžem urobiť hocičo ľudia si nájdu vždy tu jedinú vec, ktorú môžu skritizovať. Hlavne na Slovensku

7) Čo by si povedal mladým ľuďom, ktorí chcú v budúcnosti nasledovať svoje sny ?

Nech si za tým idú na sto percent a urobia všetko, preto, aby sa im tie sny splnili a nepočúvajú negatívne slová od druhých ľudí. Nepripúšťajte si od druhých negatívnu energiu, pretože, keď nebudete skúšať veci a nepôjdu si za tým samozrejme veľa krát to je o tom vystúpiť z komfortnej zóny. A to ľudia nechcú. Ja to robím každý deň už iba tým, že si dám ľadovú sprchu. To, že som išiel sám do Ameriky bol tiež nejakým spôsobom výstup z komfortnej zóny je to môj sen a teraz tu žijem najlepší mesiac môjho života. Každému by som odporúčal nech si za tým ide život je o tom, aby sme si plnili svoje sny.

8) Hudba určite zasahuje aj do tvojho osobného života. Ako to vnímaš ?

Dávnejšie možno pred dvoma rokmi som bol človek, ktorého strašne každá maličkosť vytočila a stresoval som sa z vecí. Dneska to už inak vnímam po veciach, ktoré mi otvorili oči. Čo sa týka internetu a zdieľania môjho života tak je to niekedy také, že by som chcel mať kľud. Na druhú stranu chcem ľudom ukázať na čom robím a propagovať svoju osobu, lebo to je to, čo potrebujem robiť, keď som  umelec. Samozrejme to berie čas, ale baví ma to.

9) Ktorá z tvojich najnovších piesní ťa momentálne najviac vystihuje ?

Pred pár dňami sme dali von skladbu, ktorá sa volá Bless Up priamo z LA s mojím kamarátom, ktorý sa tu narodil. Spieva po anglicky aj nemecky takže to bola super spolupráca vlastne spolu nonstop na niečom robíme. Táto skladba určite vystihuje momentálne môj aktuálny život keďže som tu. Snažil som sa preniesť ten pocit do tejto skladby a dúfam, že sa ľudom bude páčiť a, že sa v tom nejakým spôsobom nájdu. Alebo, že im to pomôže nasledovať svoje sny ako ja.

10) Máš z koncertu nejakú historku, na ktorú nevieš zabudnúť ?

Rozmýšľal som nad tým a asi by som povedal o tom, že minulý rok som mal mať koncert. Mala to byť veľká akcia a deň pred tým som dostal teplotu okolo štyridsať stupňov. Nevedel som či to dám, lebo mi bolo strašne zle, ale povedal som si, že to nemôžem už teraz zrušiť má tam byť veľa ľudí a je to všetko dohodnuté. Tak som si povedal, že dám sa dokopy. Robil som všetko, aby som tu teplotu znížil. V deň koncertu mi stále bolo zle, ale nejako som vyšiel na pódium a, keď som to odohral necítil som sa vôbec chorý. Bolo to super a po koncerte som odišiel hneď domov a dospal som to. Bol to zaujímavý zážitok.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.