Hollywood pod paľbou teens! V nových komiksovkách sa presadzujú čoraz viac mladé (a častokrát aj neokukané) tváre! O kom hovoríme?

Tom Holland stvárňuje Spider-Mana od roku 2017, vo filmoch sa s ním pravidelne objavujú aj jeho costars Zendaya a Jacob Balaton. Tom bol jedným z prvých „teens“, ktorým sa podarilo presadiť v hlavnej úlohe, a odvtedy sa zástup mladých filmových komiksových superhrdinov len rozširuje!

„Byť Spider-Manom? Milujem každú jednu minútu! Som nekonečne vďačný Marvelu aj Sony, že mi dali príležitosť natočiť celú trilógiu tak, aby sme videli, ako sa naše postavy posúvajú a rastú s príbehom. Bola to úžasná jazda,“ hovorí herec, ktorý v real živote randí so Zendayou! „Koniec trilógie pre mňa neznamená rozlúčku s Pavúčím mužom, aj keď by už bolo možno na čase… Bolo by skvelé vidieť niekoho ďalšieho, niekoho mladého, kto prevezme žezlo po mne!“ Herec sa vyznal, že by rád videl viacero variácí na Spider-Mana. „Bolo by mega, keby sme sa dočkali série, ktorá je pestrá — napríklad Spider-Gwen alebo Spider-Woman,“ vysvetľuje. „Mali sme troch Petrov Parkerov za sebou, bolo by skvelé vidieť aj niečo iné.“

Zatiaľ čo Tom je, zdá sa, pripravený posunúť sa vo svojom hereckom živote ďalej, Xochitl Gomez je len na začiatku svojej komiksovej kariéry! V roku 2020 sme sa dozvedeli, že v MCU stvárni Americu Chavez — prvú superhrdinku, ktorá bude latino a zároveň queer! Videli sme ju nakoniec v pokračovaní Doctora Strange. „Uff, znamená to pre mňa všetko. Nielen to, že takýto priestor som dostala ako Latinoameričanka, ale ako dievča, mladé dievča, ako superhrdinka… je to neskutočné!“

A nie je jediná, s kým sme sa v marvelovkách stretli: raperku Megan Thee Stallion sme videli v seroši She-Hulk, kanadská mladunká herečka Iman Vellani sa len tento rok predstavila ako Ms. Marvel, Hailee Steinfeld sme zažili ako Kate Bishop v seriáli Hawkeye, McKennu Grace zase vo filme Captain Marvel, no a Katherine Langford stvárnila dcéru Tonyho Starka v Avengers: Endgame — nanešťastie sa do finálneho strihu nedostala! 

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.