PRINC MAMÁČIK má dnes kinopremiéru!

0
406

Dnes má v kinách premiéru nová česká rozprávka – o dospievaní, o láske aj o prekonaní strachu zo smrti…

Princ Ludvík Otomar Karel XII., rodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach. Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou a možno nájde aj lásku svojho života. Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľ otec s jeho „výkonom“ spokojný?

Výpravnú filmovú rozprávku natočil podľa vlastnej knihy JAN BUDAŘ. Flm režíroval a zároveň stvárnil aj hlavnú postavu – rozmaznaného princa Ludvíka. Jeho otca, kráľa Radomila, hrá MARTIN HUBA a v úlohe kráľovnej Ľudmily sa pred filmové kamery po takmer tridsiatich rokoch vrátila JANA NAGYOVÁ, predstaviteľka nezabudnuteľnej princeznej Arabely. V role tak trochu neotesaného rytiera a sprievodcu hlavného hrdinu na jeho dobrodružnej ceste sa zase predstaví ONDŘEJ VETCHÝ.

„Rola kráľovnej Ľudmily ma tak nadchla, že som jej nemohla odolať, hneď po prečítaní scenára som sa s ňou stotožnila,“ hovorí JANA NAGYOVÁ. „Celý mesiac pred natáčaním som mala trému, ale v okamihu, keď som prvýkrát prišla na pľac a videla som okolo seba pripravený, sympatický štáb, som sa začala cítiť ako vo veľkej rodine, ktorá ma prijala s otvoreným srdcom,“ spomína herečka na svoj prvý deň pred kamerou po dlhom čase.

„Želám si, aby Princ mamáčik bol vtipný a múdry film, ktorý budú milovať malé deti, ale aj tie dospelé,“ vyznal sa režisér a autor knižnej predlohy.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.