V Južnej Kórei majú všetci muži vo veku 18-28 rokov povinnosť odbiť si základnú vojenskú službu. Tá trvá necelé 2 roky a týka sa aj chalanov z BTS. Tí sa jej chceli vyhnúť a dôvodom malo byť to, že robia svojej krajine dobré meno a prispievajú k rozvoju jej ekonomiky. Odklad nástupu na vojenskú službu im síce bol schválený parlamentom, ale odpustenú ju nemajú a všetci členovia hviezdneho boybandu ju budú musieť absolvovať.

“Ak mi zazvoní telefón a moja krajina si ma bude žiadať, som pripravený v každom momente splniť si svoju povinnosť. S chlapcami z kapely sa o tom často rozprávame a všetci tvrdíme, že vojenskú službu si odkrútime,” vyjadril sa v minulosti Jin, ktorý nastúpi na vojnu ako prvý. Postupne sa na nej až do roku 2025 vystriedajú všetci speváci skupiny. “Naša spoločnosť aj členovia BTS sa tešia na to, že sa po absolvovaní vojenskej služby znovu zídu ako skupina,” uviedla spoločnosť, ktorá BTS zastupuje. “Keďže každý jednotlivec momentálne pracuje na svojej sólo kariére, na vojenskú službu je pre nich ideálny čas a členovia BTS sú poctení, že budú môcť slúžiť,” odznelo vo vyhlásení.

K-Popu a aj BTS sa venujeme aj v aktuálnom Kamošovi – kúpiš práve teraz!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.