Vianočný film ČIAPKA má dnes premiéru!

0
443

Chlapec, ktorý nemá takmer nič a dievča, ktoré má zdanlivo všetko… To sú hlavné postavy nového slovenského koprodukčného filmu ČIAPKA, ktorý má dnes kinopremiéru!

Uprostred vianočnej noci sa títo dvaja spolu vydajú na dobrodružnú cestu po stopách svojich prianí. V tú noc sa im splní všetko, lenže nie úplne tak, ako to očakávali.

Producentka Vanda Raýmanová o filme povedala: „Je to krehký príbeh, rešpektujúci a citlivo zobrazujúci detské túžby a bolesti. Rozpráva príbeh dvoch detí, ktoré sú počas vianočnej noci konfrontované s nie až tak ligotavou realitou. Je to film o prijatí, priateľstve a porozumení. A výnimočný je tým, že je rozprávaný s nesmiernym citom pre detské vnímanie sveta, s láskavosťou a humorom.“

Film vznikal niekoľko rokov a keď sa podarilo zabezpečiť jeho financovanie, nastúpila pandémia a nečakané obmedzenia. Hlavnými hrdinami filmu sú deti, ktoré by už o rok mohli byť na svoje postavy veľké a tak sa aj napriek zložitej situácii, v januári 2021 začalo nakrúcanie. Prevažná časť filmu je natočená v Ľubľane, niektoré scény sa natáčali v Záhrebe. Celkovo natáčanie trvalo 50 dní.

Slovenský štáb vo filme zastupujú rôzne profesie. Zlodejského Santu si zahral slovenský herec René Štúr, pre ktorého je film Čiapka „o skutočných hodnotách, o čistom detskom srdiečku, o láske k rodičom, o priateľstve, o nádeji a viere. Čiapka ako rodinný film dojme, nastaví ten správny azimut a pohladí dušu.“

V slovenskom znení sa predstavujú talentovaní detskí dabingový herci DOMINIKA HAVRANOVÁ a DOMINIK BUDINSKÝ, ktorí stvárňujú hlavné detské postavy Lucku a Erika.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.