KRÁSNE BYTOSTI majú dnes kinopremiéru!

0
330

Keď dospievajúci chlapec prijme do svojej partie vyvrheľov šikanovaného outsidera, netuší, že tým spustí sled nových vízií…

Štrnásťročný Balli je bytostný outsider z rozvrátenej rodiny. Márne hľadá oporu doma či v škole, kde je obeťou šikany. Všetko sa mení vo chvíli, keď stretne troch problematických tínedžerov, ktorí ho nečakane vezmú medzi seba. Partia, v ktorej dominuje násilný Konni a inteligentný Addi, ponúkne Ballimu chýbajúci domov…

Druhá snímka Guðmundura Arnara Guðmundssona rozpráva s poetickým citom a surovosťou o vzťahoch, ktoré môžu trvať večne a pomáhajú nás formovať v tých najdôležitejších chvíľach, o krutosti aj nehe, ktoré sa rodia na magickej hranici medzi detstvom a dospelosťou.

O hercoch

BIRGIR DAGUR BJARKASON (ADDI)

Je milovníkom všetkých outdoorových aktivít a medzi jeho záujmy patrí bojové umenie, ktoré trénuje s kamošmi. Študuje herectvo na výške. Pikoška – často navštevuje svojich prarodičov na polostrove, aby tu v pokoji načerpal novú energiu!

ÁSKELL EINAR PÁLMASON (BALLI)
Tento film je jeho hereckým debutom. Baví ho basketbal a hudba, hlavne hip-hop.

VIKTOR BENÓNÝ BENEDIKTSSON (KONNI)

Najviac ho baví herectvo a filmy, v posledných rokoch sa objavil v niekoľkých filmoch. Študuje divadlo a vizuálne umenie. Baví ho cestovanie a futbal a voľný čas trávi najradšej s rodinou a kamošmi.

SNORRI RAFN FRÍMANNSSON (SIGGI)

Zaujíma sa o herectvo, hudbu a futbal – je brankárom islandského futbalového tímu. Baví ho aj hra na gitare a spev. Herectvo je jeho vášňou a v budúcnosti sa mu chce naplno venovať.

Film získal Cenu Europa Cinemas Label, Berlinale (2022)

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.