Málokto zamotal americkú rapovú scénu tak veľmi ako iba 22-ročný Montero Lamar Hill. Hovorí si Lil Nas X a nudné vody svetového rapu múti len necelé dva roky!

Chalanisko sa narodil začiatkom apríla 1999 v mestečku Lithia Springs a americkom štáte Georgia. Rodičia ho pomenovali podľa slávneho zakladateľa automobilky Mitsubichi Montera!

Keď mal 6 rokov, Lil Nasovi rodičia sa rozišli a malý chalanisko začal žiť iba s jeho mamkou a starou mamou v Atlante. O tri roky neskôr sa nasťahoval k svojmu ocovi, ktorý pôsobil ako gospelový spevák. „V Atlante sa deje veľa škaredých vecí a ak by som tam zostal, asi by som zišiel na zlý chodníček,“ hovorí raper. 

Mladosť strávil prevažne na nete a zabávaním sa na nových memečkách, neskôr sa musel zmieriť s tým, že je gej. Na strednej hral na trubku, neskôr to zanechal. Po roku štúdia IT výšku opustil, aby sa naplno venoval hudbe. Kým nahrával svoje prvé songy, privyrábal si ako čašník v zábavnom parku!

Od roku 2015 pôsobil skôr ako influencer než umelec, bola to však šikovná cesta, ako na seba upriamiť pozornosť. V roku 2019 vydal svoje prvé EP, no a len minulý rok dorazila jeho prvá plná štúdiovka Montero. Možno ho poznáš aj vďaka kontroverznému klipu „Industry Baby“, v ktorom so skupinou tanečníkov tancuje holý! 

Jeho prvý veľký singel „Old Town Road“ sa stal počas pár mesiacov natoľko populárnym, že mu to v predajnosti vynieslo diamantový certifikát. V rebríčkoch vydržal neskutočných 19 týždňov!! 

Lil Nas X sa počas kraľovania hitparád otvorene priznal k homosexualite, na posledných Grammy pozbieral z mužských umelcov najviac nominácií, časopis Time ho označil za jedného z 25 najvplyvnejších ľudí internetov a Forbes ho zaradil do prestížneho rebríčka úspešných mladých 30 pod 30!

Lil Nas je ináč ateista, no inak hovorí, že je veľmi spirituálny človek!

Veľký materiál o Lil Nasovi chystáme aj do nového čísla Kamoša! 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.