Koncom minulého roka vydala skupina Monsta X mini album No Limit a tiež adnglickú dosku The Dreaming. Aby toho nebolo pre fanúšikov málo, K-Popová skupina dala von tiež svoj dokumentárny film Monsta X: The Dreaming. V najnovšom rozhovore pre RollingStone sa chalani z tejto obľúbenej skupiny rozkecali aj o vzťahoch medzi nimi, o mentálnom zdraví a… no, veď čítaj!

 • I.M o ich nových albumoch:
  “Je to naše a vytvorené nami. Práve my sme tí, ktorí vytvárajú album a naše výsledky pochádzajú od nás. Snažíme sa robiť všetko najlepšie, ako vieme. Je to výsledok našej kreativity a myšlienok.”
 • Minhyuk o reakciách na ich novú hudbu:
  “Veľa ľudí má prístup k našej tvorbe a šťastie rastie, keď sa oň podelíte. Je to pre nás veľmi dôležité a ceníme si to. Nečakali sme toľko lásky a podpory, ktorú dostávame. Nikdy sme to nebrali a ani nebudeme brať ako samozrejmosť, pretože mnoho starších K-Popových skupín nám vytvorilo cestu, vďaka ktorej sme dnes tu a vďaka ním je pre nás jednoduchšie uspieť.
 • I.M o tom, čo robili počas pandémie a karantény:
  “Počas pandémie sme mali veľa času o sebe premýšľať. Toto obdobie bolo pre nás vlastne dobré, pretože sme pripravili dva albumy a dokumentárny film. Nemôžeme preto povedať, že toto obdobie vnímame len negatívne.”
 • Joohoney o prirodzenosti a skromnosti:
  “Všetci v skupine sa držíme nohami pevne pri zemi. Je jednoduché ostať skromný, pretože nie sme obeťami čísel. Nevkladáme do toho príliš veľkú váhu a ideme si svojou cestou. Nechávame veci prirodzene plynúť.”
 • I.M o tom, že Shownu je v armáde:
  “Byť chlapom v Južnej Kórei znamená povinnosť. Odchod na povinnú vojenskú službu čaká každého člena. Život je celkom zložitý a najmä povinnosťou pre kórejského muža je ísť na povinnú vojenskú službu, ktorá trvá dva roky, takže premýšľame, čo by sme mali urobiť predtým, ako tam pôjdeme a čo dovtedy potrebujeme dosiahnúť.”
 • I.M o tom, aké sú vzťahy v skupine:
  “Ako skupina sme spolu sedem rokov. Ak by som povedal, že nikdy nenastal moment, keď som premýšľal nad tým, že to vzdám, klamal by som. Každý z nás pochádza z odlišného prostredia a zo začiatku chvíľu trvalo, kým medzi nami došlo k zhode, takže zo začiatku to nebolo jednoduché. Dôležité je rozprávať sa spolu aj o drobnostiach. Aj vďaka tomu spolu dokážeme rásť.”
 • Kihyun o dôležitosti komunikácie:
  “Kľúčová je pre nás v skupine komunikácia, aj keď nejde o príjemný rozhovor. Pomáha nám, že všetci z nás máme bratov a nie sestry, takže dokážeme byť priami. Ak si členovia nejakej skupiny nie sú blízki, je to vidieť na pódiu.”
 • I.M o sláve:
  “Byť idolom je náročné. Hlavne v Južnej Kórei. Musíte si dávať pozor na mnohé veci a vzdať sa časti svojho súkromia, takže to nie je jednoduché.”
 • Kihyun o mentálnom zdraví:
  “Pre K-Pop idola je mentálne zdravie veľmi dôležité. S našim nabitým pracovným programom nemáme čas poriadne sa ani vyspať. Ale odmenou pre nás je, keď vyjdeme na pódium a vidíme našich fans.”

V aktuálnom Kamošovi sa aj tentokrát vo veľkom venujeme aj K-Popu, ktorého hviezdy máš aj na plagátoch v Kamarát Poster. Tak už neváhaj a bež do stánku!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.