Láska k zvieratkám, zdravie, ale aj klimatická kríza – to všetko prispelo k tomu, aby sa tvoji celebritní miloši rozhodli pre drastickú zmenu a prechod na vegánsku diétu! 

Speváčka ADELE sa vzdala živočíšnych produktov už pred 9 rokmi a dnes vyzerá mega! „Kedykoľvek vidím na stole nejaké mäso, vidím oči môjho psíka!“ povedala!

ELLIE GOULDING povedala, že je stále iba začínajúcou vegánkou. „Je to výzva, ale nič nemožné. Zatiaľ ma baví jesť a piť všetko zelené haha!“ hovorí!

JARED LETO vyzerá aj po svojej 40-ke na 20 a vďačí za to nielen dobrým génom, ale aj dlhodobej vegetariánskej diéte! „Som celkom zdravý, takže myslím, že to veľmi pomáha. Asi 20 rokov žijem na striedačku ako vegetarián a vegán a starám sa o seba, preto aj vyzerám mlado,“ vysvetlil chalaň!

„Uvedomila som si, že sú to inteligentné bytosti,“ povedala MILEY CYRUS, ktorá nekonzumuje mäso už takmer desaťročie! K životnej zmene ju inšpirovali jej zvieratká! 

Od roku 2013 je vegánkou aj ARIANA GRANDE! „Milujem zvieratá viac než ľudí, bez srandy! Som presvedčená o tom, že ak si to ideš iba na rastlinnej strave, budeš žiť dlhšie. A budeš viac happy!“

Vegánov a vegetariánov je samozrejme medzi celebritami omnoho viac a mnohí z nich prechádzajú na rastlinnú stravovu aj kvôli klimatickej kríze. Priemysel produkujúci a spracujúci mäso totiž produkuje neskutočné množstvo emisií, ktoré sú zodpovedné za otepľovanie planéty!

Aký je rozdiel medzi vegánstvom a vegetariánstvom? 

Vegáni konzumujú výlučne stravu rastlinného pôvodu — nejedia teda nič, čo pochádza zo zvieratiek, vrátane medu, vajec, syrov či mäsa. Vegánstvo ako životný štýl odmieta spracovanie zvieratiek a akýchkoľvek iných živočíchov do podoby stravy, oblečenia či dekoratívneho využitia!

Vegetariáni nekonzumujú mäso či želatínu — teda akékoľvek produkty z mŕtvych zvieratiek. Jedia však zvyšné živočíšne produkty ako sú mlieko, syry, jogurty či vajcia!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.