Španielski lúpežníci sú s5, Netflix dokončí ich dobrodružstvo v dvoch častiach poslednej, piatej série, no a už pár dní je vonku prvá časť! Druhá bude mať premiéru už 3. decembra!

Prvé obrázky z novej série zachytávajú chaos, v ktorom sa skupina okolo Profesora ocitla po prepade španielskej národnej banky. „Profesora nachytá na vážkach Sierra priamo v jeho tajnom úkryte a Lisbon sa ocitá v „bezpečí“ banky. Vojna začína a my zistíme, či sa partičke podarí z tejto šlamastiky vysekať. Profesor je nedostupný, plán je v troskách a vo vzduchu lieta čoraz viac zbraní a zúfalstva,“ píše k fotkám Netflix! 

Ako už iste vieš, v 4ke zomrela Nairobi. To však neznamená, že Alba Flores sa v poslednej sérii neobjaví! Podobne sa v priebehu seriálu aspoň prostredníctvom flashbackov vrátili aj postavy Berlina, Moscow a Oslo. Čo sa týka castu, všetci pôvodní herci sú s5!

Story poslednej série ukončí príbeh Profesora a jeho partičky. „Národná banka Španielska je obsadená gangom už viac ako 100 hodín, profesora zajme Sierra a po prvýkrát v živote nemá únikový plán. Zdá sa, že sa toho viac už nemôže pokaziť, no na scénu prichádza nepriateľ, ktorý je mocnejší než ktokoľvek, komu partia čelila doteraz: armáda. Koniec najväčšej lúpeže v histórii sa blíži. Čo začalo ako dobrodružná vykrádačka sa skončí ako krvavá vojna!“

Tvorcovia tiež prezradili, že majú v hlave viacero spin-offov. V budúcnosti sa tak možno dočkáme samostatného seriálu o živote Profesora, Berlina či iných!

Funfacts:

1: Filmári chceli najskôr točiť priamo v priestoroch banky, na to však nedostali povolenie.

2: Na jar 2019 sa štáb ocitol v talianskej Florencii, no natáčanie musel pre šialený nával fanúšikov pozastaviť! 

3: Seriál sa stal natoľko populárny, že poslúžil ako inšpirácia viacerých lúpeží po celom svete!

4: V seroši viackrát počuť taliansky song BELLA CIAO. Ide o partizánsku pieseň, ktorá vznikla počas 2. svetovej vojny. Text, ktorého autor je dodnes neznámy, ospevuje boj partizánov za slobodu. Po celom svete ide o song známy ako hymna slobody, odporu a protifašistického hnutia!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.