FREE GUY od dnes v kinách!

0
937

Dnes má v našich kinách premiéru nová akčná komédia FREE GUY. Ako by si sa cítil, keby si zistil, že len vedľajšou postavou vo videohre?!

Zabudni na komiksovky, vitaj v neobmedzenom svete videohier! Priprav sa na záplavu popkultúrnych narážok a tvorcovia sľubujú všetko, len nie temný a cynický filmový zážitok! Všetko sa začína v okamihu, keď si zamestnanec banky Guy (RYAN REYNOLDS) uvedomí, že je vedľajšou postavou v otvorenej svetovej videohre Free City, ktorá je plná násilia!

Guy v jeden deň precitne a zistí, že v skutočnosti nie je bankárom, ale iba obyčajnou postavičkou vo videohre! A tak sa rozhodne stať sa hrdinom, ktorý prepíše vlastný príbeh. V prostredí, kde neexistujú žiadne obmedzenia a kde je dovolené všetko, musí zachrániť svet skôr, než hru programátori stihnú vypnúť!

– Premiéra bola kvôli pandémii odložená až trikrát! Točilo sa v Massachusetts, hlavne v Bostone a okolí, od mája do júla 2019.

– Vo filme sa krátko objavia aj Hugh Jackamn, Dwayne Johnson, John Krasinski a množstvo amerických youtuberov!

– Film je inšpirovaný hrami ako Fortnite či Grand Theft Auto!

– Pre potreby natáčania využili filmári kopec high-tech hračiek – luxusných áut, tankov, helikoptér, motocyklov a pod. Všetky z nich  boli reálne a crew aj cast k nim musel pristupovať ako k svätým grálom, napríklad nosením ochranných rukavíc! Dodržiavanie ochranných opatrení kontrolovala ochranka!

A čo na to RYAN REYNOLDS?

K: Toto filmovanie bolo pre teba vraj top zážitkom, prečo?

– Deadpool bola najlepšia komiksovka, akú som kedy natočil, no a Free Guy je najlepší film, ktorý podľa mňa perfektne zapadne do súčasnosti. Nájdeš tam množstvo narážok na to, v akom svete dnes vlastne žijeme, plus kopec vtípkov. Okrem toho, cast je neskutočný!

K: Čo ťa na projekte najviac zaujalo?

– Hneď prvá veta v scenári – “bankový úradník odrazu zistí, že nie je bankárom, ale obyčajnou postavičkou vo videohre”. Padla mi sánka! Podľa mňa je to provokatívny a skvelý námet. Dokonca si myslím, že by sa z toho filmu mohol časom stať kult!

K: Kto je Guy?

– Spočiatku je obyčajný človek, ktorý robí na dennej báze 6 či 7 úkonov a to je všetko. Každý deň žije rutinou, nič iné nepozná. No a potom sa spozná s holkou a začnú sa diať veci.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.