Vo štvrtok príde do kín SHANG-CHI: LEGENDA O DESIATICH PRSTEŇOCH!

0
496

Nová akčná marvelovka SHANG-CHI: LEGENDA O DESIATICH PRSTEŇOCH prináša svojím fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov!

SHANG-CHI: LEGENDA O DESIATICH PRSTEŇOCH je druhým filmom zo štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe. Vo filme uvidíte aj totálneho záporáka, hlavného gaunera Mandarína! Ten vedie organizáciu Ten Rings, ktorá získala názov podľa jeho prsteňov, v ktorých je uväznených 10 veľkých bojovníkov z dôb minulých! Organizácia sa snažila získať moderné technológie s cieľom ovládnuť svet a ovplyvnila tak veľa príbehov v rámci MCU. Prvý raz ste na ňu mohli naraziť v Iron Man (2008)!

V hlavnej úlohe Shang Chi sa predstaví skvelý akčný hrdina a hviezda ázijských bojových filmov SIMU LIU, sekundujú mu Awkwafina, Meng’er Zhang a Fala Chen! Pred osadením Sima Liu boli pre hlavnú úlohu zvažovaní aj herci Ludi LinSteven YeunMike MohAlex Landi a Ross Butler!

Shang-Chi sa narodil v provincii Hu’nan v Číne a neskôr sa usadil v malej rybárskej dedinke Yang Yin. Aj keď je táto dedinka vymyslená, má veľký význam v rámci jeho príbehovej linky!

Shang-Chi nebol len členom Avengers, ale aj Secret Avengers, Heroes for Hire IV, Freelance Restorations či Marvel Knights a spolupracoval aj s MI-6!

Shang-Chi je synom Fu Manchu a majstrom wushu štýlov, ako so zbraňou, tak i bez nej. Vytvoril ho spisovateľ Steve Englehart spolu s umelcom Jimom Starlinom a v decembri 1973 sa dostal na stránky Špeciálnej Marvel edície číslo 15. Po jeho zaradení k Avengers získal kozmickým vplyvom schopnosť vytvárať duplikáty seba samého. Jeho meno znamená vo voľnom preklade „Vzostup duše“!

Pred udalosťami v osemdielnej komiksovej sérii Spider-Island učí Shang-Chi Spider-Mana unikátny bojový štýl v súlade s jeho pavúčou silou a zmyslami. Vďaka tomu sa pred Spider-Man: ďaleko od domova špekulovalo, že by sa v rámci MCU mohol po prvý raz objaviť po boku Petra Parkera a až potom vo vlastnej sólovke!

Ide o prvý film Marvel Studios, ktorý sa odohráva prevažne v Ázii a s ázijským protagonistom!

Tvorcovia sa pri tvorbe postavy Shang-Chi inšpirovali postavou Bruce Leeho z filmu Drak prichádza a vtedajším fenoménom kung-fu!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.