KANYE WEST ako prezident USA?

0
1224

V dňoch najväčších osláv americkej nezávislosti Kanye West uverejnil status na svojom Twitteri, že sa uchádza o post prezidenta. Ohúril tak celý svet!

4.júla 2020 unikla do sveta novinka, že Kanye West sa chce stať prezidentom USA! „Musíme teraz uskutočniť prísľub Ameriky tým, že budeme veriť Bohu, zjednotíme našu víziu a budeme budovať našu budúcnosť. Kandidujem za prezidenta Spojených štátov,” napísal West v príspevku na Twitteri, ku ktorému pridal vlajku USA a hashtag #2020VISION.

Chýry o tom, že sa West chce stať prezidentom obiehali svet už predtým. Prvýkrát sa o jeho prezidentskej kandidatúre v roku 2020 zmienil na odovzdávaní cien televízie MTV v roku 2015, ale neskôr povedal, že do volieb nenastúpi skôr ako v roku 2024. Za posledný rok sa k politike naklonil oveľa viac a dokonca absolvoval niekoľko stretnutí s Donaldom Trumpom. Kanye West a jeho manželka Kim Kardashian navštívili Trumpa v Bielom dome v roku 2018. Pár týždňov potom vyhlásil, že sa dištancuje od politiky. V minulosti Trumpa aj verejne podporil. Do volieb zostávajú necelé štyri mesiace (3.november).

Tým, že sa uchádza o post prezidenta sa stáva konkurentom Donalda Trumpa a vzájomne stojí proti demokratickému kandidátovi Joemu Bidenovi.

 Zatiaľ nie je jasné, či Kanye odovzdal všetky dokumenty, ktoré sú potrebné, aby bol zaradený na štátne volebné lístky. Termín na pridanie nezávislých kandidátov na hlasovacie lístky v mnohých štátoch USA ešte stále trvá.

Riaditeľ výrobcu elektrických vozidiel Tesla, Elon Musk, sa k novému kandidátovi na prezidenta vyjadril nasledovne: „Máte moju plnú podporu!“

Ty Dolla $ign napísal: „Myslíte si, že je to všetko vtip? Že potencionálne ťahanie hlaov od jediného nominovaného, ktorý môže poraziť Donalda Trumpa, je roztomilé alebo zábavné? Toto je výška privilégia, v konečnom dôsledku Vám to neublíži. Veď ste dosť bohatí, aby ste prežili ďalšie štyri roky s Trumpom!

Paris Hilton sa vyjadrila takto: „Čerešnička na vrch strašného roku.“

Chaley Rose tiež použila sociálne siete na to, aby sprostredkovala svoje pocity: „Ak Kanye skutočne kandiduje na prezidenta (a nerobí jeho zvyčajné „trollingy“ na propagáciu nového albumu), potom je to REÁLNY dôvod, prečo to robí – rozdeliť demokratický hlas, ktorý by stiahol hlasy od Bidena, aby pomohol Trumpovi byť zvoleným. Špinavé.“

Či sa Kanye stane prezidentom a jeho manželka Kim Kardashian prvou dámou je zatiaľ otázne. Všetko ukážu až novembrové prezidentské voľby.

Pripravila: Maťa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.