Len 24-ročný Marek Danko alias Mark Dann je hudobný producent, ktorého tvorba sa hráva aj v slovenských rádiách. Svoj minuloročný singel Freedom sa rozhodol prerobiť do slovenskej verzie, a to s úplne iným zvukom a atmosférou. Na pomoc k tejto prerábke si zavolal Dominiku Mirgovú a vznikla skladba Slobodní.

“Vždy som rád počúval prerobené verzie hitov, ktoré som mal v originálnom znení už častokrát opočúvané. Táto verzia vznikla úplne prirodzene, keď som si svoj song Freedom začal len tak hrať na klavíri a zistil som, že má peknú emóciu aj v takomto prevedení. Nahral som si klavír, postupne som k tomu začal nahrávať rôzne sláky a za pár hodín vznikla celá orchestrálna produkcia,” priblížil Mark.

Nápad osloviť na nahrávanie Dominiku Mirgovú vznikol v hlave Mira Jaroša, ktorý ju Markovi odporučil. “Ďakujem Mark, že si mi veril a oslovil ma do tejto spolupráce. Vďaka Adiss, že sme túto výzvu spoločne zvládli a dali tejto skladbe neskutočnú emóciu. Verím, že si k skladbe Slobodní nájdete cestu,” vyjadrila sa Domča.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.