Kým mnohí umelci pre koronavírus stopli všetky svoje aktivity, Majk Spirit urobil presný opak. Svojich fanúšikov v posledných mesiacoch doslova zasypal novými projektmi. Najnovšie prekvapil nečakanou správou – ešte tento mesiac vydá nový album. Majk zároveň odpremiéroval pilotný singel, feat s Benom Cristovaom s názvom KURT.

„Dnes je dôležitý deň, lebo releasujeme pilotný singel s krásnym klipom, a popritom prvýkrát oznamujeme, že môj sólový album číslo 4 je na ceste, a že predpredaj sa začína 11. júna,“ prezrádza Majk. Zatiaľ čo svet sa na pár týždňov doslova zastavil, on sa zatvoril do štúdia a výsledkom je prekvapenie v podobe nového albumu. „Vždy som plánoval, že keď budem robiť svoj štvrtý sólový album, tak ho nazvem jednoducho ‘4’, pretože je to celý život moje šťastné číslo. Nakoniec sme našli lepší názov, ale číslo 4 v ňom zostalo,“ dodáva. Štvrtý štúdiový album Majk Spirita dostal meno ARTIST a prvé písmeno v názve zároveň symbolicky ukrýva spomínané číslo 4. 

Cover albumu ARTIST.

Spolu s prvými detailami o albume prináša aj nový singel. Hoci by ste v texte tracku toto slovo hľadali márne, skladba dostala názov KURT. Za inšpiráciou tohto názvu stojí hudobná legenda Kurt Cobain. „KURT bol najprv iba pracovný názov,“ vysvetľuje Majk. „Refrén sme tvorili priamo v štúdiu spolu s Grimasom a najprv mal úplne iný text. Nebolo to úplne ono a Grimo ma hecol, nech ho skúsim prepísať s tým, že ‘daj to viac jak Kurt Cobain’. Nič viac som nepotreboval, a v ďalších štyroch minútach vznikol refrén, ktorý v tracku počujete teraz. Bol to jeden z najlepších kreatívnych magických momentov tohto albumu. Preto KURT.“

Keď bol track hotový, vznikol nápad prizvať do featu Bena, ktorý ponuku prijal. “Hneď ako mi Majk poslal svoj part, vedel som, že message trafila bullseye našej situácie. Žijeme v krajinách, kde máme ten luxus vybrať si, aký život prežijeme a napriek tomu sme schopní sa v ňom uväzniť,“ hovorí Ben o posolstve singla, ktoré je aktuálne a nadčasové zároveň. „Som rád, že sme sa rozhodli pre Bena, je to skvelý artist a tiež aj skvelý človek,“ uzatvára Majk.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.