Úzkostlivá Syd sa snaží prekonať nástrahy strednej, problémy v rodine aj zamilovanie sa do svojej naj kamky. A ešte udržať na uzde svoje nadprirodzené schopnosti!

Seriál točili pol roka v mestečku Brownsville v Pensylvánii, aktuálne má jednu sériu so 7 časťami a ďalšie sú už oficiálne na ceste. Hlavné postavy stvárnili starí známi z hororu TO, sympoši Sophia Lillis a Wyatt Oleff. Tvorcovia sa inšpirovali komiksom od Charleasa S. Forsemana a ináč, robili na tom rovnakí ľudia ako na Stranger Things! 

Prečo sa nám seriál lúbi? 

1: Hlavnú story tiahne ženská hrdinka, ktorých je stále príliš málo. Sophia Lillis podáva skvelý herecký výkon a hoci s ňou nie vždy súhlasíš, nakoniec si ju proste musíš obľúbiť!

2: Linka s LGBTQ je sympatická. Tvorcovia netlačia na pílu a predstavia ti obyč babu, ktorá dospieva a snaží sa pochopiť svoju sexualitu. Pár ďalších showiek od Netflixu, napríklad aj Sex Education, sa nehanbí otvorene rozprávať o sexe. A inak tomu nie je ani tu!

3: Cítiš triedne rozdiely. Nie všetci žijeme v luxuse a seriál to krásne ilustruje. Syd pochádza z pracujúcej rodiny, ktorá nemá peňazí nazvyš. Okrem toho sa musí starať o svojho mladšieho brata, keďže jej mamka je stále v práci. Baba to má náročné a my sme radi, že tvorcovia nezobrazujú už iba strednú triedu ako nový normál!

4: Priateľstvo Syda a Stanleyho. Linka o tom, čo títo dvaja stvárajú, je proste mega. Obaja sú sociálni vyvrheli z roztrhaných rodín a obaja sú poriadne osamelí. Fandíš im od prvej epizódy!

5: Celkový feeling. Oldschoolová hudba, pomalá storka, ošumelé americké mestečko, dvaja problémoví teens a románik, ktorý je /a možno aj nie/ odsúdený na neúspech. Plus tie nadprirodzené veci. Čo viac si priať?

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.