O novom albume, Justinovi aj tornádach. Čítaj horúce interview!

K: Názov tvojho nového albumu RARE si si vytetovala na krk. Prečo?

-To slovo pre mňa znamená omnoho viac než názov nejakého songu. Žijeme vo svete, kde sa všetko točí okolo toho, ako vyzeráš a sociálnych sietí a vlastne existuje kopec ďalších možností, ako kecať ľuďom do života. Ako by mali vyzerať, čo by mali robiť. Chcem byť rare = surovým človekom. Chcem byť hlasom, ktorý hovorí: Si tým, kým si, si výnimočný a si “rare”.

K: Posledné roky si toho preskákala dosť. Dva rozchody, lupus plus transplantácia obličky…

-Jasne a otvorene som o tom hovorila. Chcela som sama, pretože som vedela, že o tom budú hovoriť iní a za mňa. A to je problém. Chcela som, aby ľudia vedeli pravdu. Nemám čo skrývať. Dnes sa všetko hýbe príliš rýchlo a 99% vecí, ktoré o tebe vyjdu vonka, nemáš ako skontrlovať. 

K: V songu FUN spievaš tiež o úzkosti a depresii, ktoré si kedysi zažívala. Ako sa cítiš dnes?

-Omnoho lepšie. Musím brať prášky, ale verím, že s pomocou lekárov sa z toho raz dostanem, hoci je to beh na dlhú trať. Mám dni, kedy sa mi absolútne nechce vstať z postele. Keď som bola malá, desili ma búrky. V Texase, kde som vyrastala, mohli byť predzvesťou tornáda. Mamka mi priniesla detské knižky a učila ma, čo je dážď a čo je hrom – a pomohlo to. Pochopila som, čo sa deje, a prestala som sa báť. Myslím, že toto je dnes moja misia. Ja som tá knižka pre ďalších ľudí, ktorí v živote riešia psychické problémy. Chcem žiť vo svete, kde nespácha 11-ročný teens samovraždu, pretože ho niekto terorizuje na instagrame. 

K: Lose You to Love Me je tvoj prvý singel z nového albumu…

-A som naň fakt hrdá. Dnes má pre mňa iný význam než keď som ho písala. Cítila som, že som niečo neuzavrela poriadne a musela som to zo seba dostať. Nie je to hate, je to o tom, že to bolo krásne, ale som rada, že je už koniec, a že začínam novú kapitolu.

K: Bolo to o Justinovi, že?

-Pochopil si to…

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.