Zima je pomaly za nami a tvoja váha ukazuje plus 3 kilá? Najvyšší čas s nimi zatočiť! Cez leto toho vymyslíš na športovanie viac, ale kopec vecí zvládaš počas týchto chladných mesiacov aj doma – dokonca za nulové alebo minimálne náklady!

CVIČENIE DOMA

UPRATOVANIE je skvelý spôsob, ako sa rozhýbať a pomôcť mamke s domácnosťou – navyše spáliš za hodinu asi 150 – 250 kalórii! 

Ak chceš nabrať aj trochu svalovej hmoty a rozhýbať všetky partie, skvelým pomocníkom je TRXko. Základnú verziu kúpiš už za 40 eur a cvičiť s ňou možno aj doma či vonku. Na TRX je super, že pracuješ len s vlastnou váhou, takže riziko zranenia je malé! Za hodinu spáliš 350 – 500 kalórii!

Na chvíľu sa pristavíme pri CVIČENÍ S VLASTNOU VÁHOU. Potrebuješ naň len karimatku a inštruktážne video z youtube. Dostupných je tam kopec tréningov, a hlavne všetky sú zdarma! Ak ťa niekedy lákala joga, teraz je ten správny čas ju aj začať praktizovať – spáliť možeš až 250 kalórii!

CVIČENIE VONKU

Ak chceš dať telu skutočne zabrať, vyskúšaj ZIMNÉ BEŽKOVANIE. Zapája celú kĺbovú sústavu a účinne naťahuje svalstvo. Okrem pobytu v prírode dostaneš aj odmenu v podobe spálených až 720 kalórii za hodinu!

Skvelým spaľovačom kalórii je aj zimný beh – ideálna je kombinácia joggingu a šprintu v spojení s behaním do či z kopca. Volá sa to FARTLEK a spáliť tak možno až 540 kalórii za hodinu!

Korčuľovanie či lyžovanie sú samozrejme dostupné tiež, zaujímavejšia ale može byť ZIMNÁ TÚRA. Aj počas zimy je otvorených niekoľko turistických trás. Výhľady a spomienky budú určite na nezaplatenie a spáliť možeš až 350 kalórii za hodinu intenzívneho šlapania!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.