5 tipov proti vypadávaniu vlasov

0
1009
Portrait of calm emotionless model with long windy hair.Studio shot.

Nevieš si už pomôcť? Každú zimu ťa čaká to isté? Poradíme ti čo robiť, aby si sa vyhla veľkej strate vlasov.  Strata nejakých pramienkov je úplne normálna, ak však chceš, aby ich bolo čo menej, vyskúšaj osvedčené tipy!

Olejčeky, balzamy a zábaly

Traja bojovníci, ktorí ti pomôžu so záchranou. Keďže zima je sychravá a chladní a mosia sa čiapky, tvoje vlasy dostávajú zabrať a potrebujú o to intenzívnejšiu starostlivosť. Dopraj im pravidelne na regeneráciu a výživu olejčeky, balzamy a zábaly na to určené.

Česanie, fénovanie a gumičkovanie

Pri úprave vlasov by si mala byť opatrnejšia. Pokiaľ máš dlhé alebo kučeravé vlasy, pomôž si sprejom na rozčesávanie. Zbytočným chlpcovaním o ne prichádzaš. Taktiež sa ich snaž čo najmenej fénovať. Pri žehlení, kulmovaní alebo fénovaní veľmi trpia a preto nezabúdaj na sprej na ochranu pred teplom. A v neposlednom rade, na čas by si sa mala vzdať gumičiek. Ak máš veľmi dlhé vlasy, je vhodnejšie ich mať zopnuté, ale určite nie veľmi pružnou gumičkou.

Výživa

Možno by ti to ani nenapadlo, ale aj tvoje stravovanie je veľmi dôležité. Mala by si mať vyváženú stravu a pravidelný pitný režim, aby tvoje vlasy boli vo fit forme. Najlepší pomocníci sú rôzne orechy, chudé mäso a zelenina.

Strih

Stále si nevieš poradiť s padajúcimi vlasmi? Vyskúšaj kaderníčku! Nech ti vlasy skráti, prestrihá alebo im dodá intenzívnu prvú pomoc vo forme balzamu, olejčeka prípadne inej výživnej emulzie. A uvidíš tú zmenu!

Masáž

Keď je tvoja pokožka pravidelne masírovaná, tvoje vlasové cibuľky budú intenzívnejšie vyživené a budú menej vypadávať. Preto pri umývaní tvojej koruny krásy im dopraj krátku a pravidelnú masáž!

Pripravila: Semisa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.