RIVERDALE: top rozdiely medzi komiksom a seriálom

0
1384

Už sa niekedy dostali pod ruku komiksy Archie, na základe ktorých vznikol seriál Riverdale? Kamoš má pre teba 7 top rozdielov, na ktoré natrafíš pri čítaní komiksu v porovnaní so seriálom!

1: Jason Blossom je nažive. Zatiaľ čo vačšina postáv v seriáli naplno rozbehla svoje dejové linky, Jasonovi toľko šťastia nebolo dopriate. V komiksoch pritom často chilluje s Cheryl, no tvorcovia potrebovali pre prvú sériu zápletku – a tou sa stala Jasonova smrť.

2: Je alebo nie je Jughead asexuál? Zatiaľ čo v prvých vydaniach komiksu sa Jughead obzerá po babách na Riverdale High, v jeho samostatnom komikse z roku 2015 sa dozvedáme, že Jughead asexuál skutočne je. Seriál túto otázku pritom vobec nerieši!

3: Lodgeovci nie sú zlí. Táto podarená rodinka sa v Riverdale zaplietla hneď do niekoľkých prešľapov, no v komiksoch je vykreslená ako ktorákoľvek iná rodinka v Riverdale a so zákonom nemá žiadne problémy!

4: Farma, Gargoyle King a Black Hood neexistujú. Tieto postavy sú síce v seriáli zloduchovia, no v komiksoch sa vobec nevyskytujú. Komiksy sú stavané pre mladšiu cieľovku, takže tu nájdeš skor nadprirodzené javy, ktoré mestečko terorizujú, a odzbrujujúce battly!

5: Evelyn nie je vydatá za Edgara. V bizarnom twiste sme sa v seriáli dozvedeli, že Evelyn je Edgarova žena a nie jeho dcéra, za ktorú sa vydávala, keď sa snažila decká z Riverdalu dotiahnuť do Farmy. V komiksoch jeho dcérou skutočne je a nemá tu toľko priestoru ako v seriáli.

6: Veronica a Betty sa často doťahujú o Archieho pozornosť. Kým Betty je s Jugheadom v seriáli úplne že happy, v komiksoch má spolu s Veronicou zálusk na Archieho – a dáva to aj jasne najavo! Baby sú síce najlepšie bffky, no v komiksoch vystupujú ako známy milostný trojuholník. A ináč, ak by ťa zaujímalo, ako by to dopadlo, keby si Archie zobral jednu alebo druhú, zodpovie ti to špeci číslo komiksu!

7: Zoznám sa s Archieovcami. V seriáli Archie spieval len párkrát, ale v komiksoch sú Archievci ako kapela úplne reálni a vymetajú stredoškolské párty. Vystupujú zásadne len spolu a často súťažia proti Jossie a jej Pussycats!

4. séria odštartovala len 9.10., posledný diel vyjde už tradične v máji!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.