Kultový horor DOKTOR SPÁNOK oddnes v kinách!

0
1177

Dnes príchádza do kín ďalšia adaptácia úspešnej knižnej predlohy Stephena Kinga. Hororový film DOKTOR SPÁNOK nadväzuje na kultový horor Osvietenie z roku 1980!

Danny Torrace, ktorý bol v pôvodnom filme malým chlapcom, vyrástol a okrem svojej schopnosti komunikovať myšlienkami sa musí vysporiadať aj s traumou z detstva, kedy sa mu na život pokúsil siahnuť vlastný otec. Teraz je o štyridsať rokov starší a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, no cestu mu skríži teenagerka Abra, ktorá tiež vydáva žiarenie, ako svoju nadprirodzenú schopnosť nazýva Danny. Abra potrebuje jeho pomoc – prenasledujú ju zločinci, ktorí sa živia esenciou, vypúšťanou takto nadanými osobami pri bolestivom zomieraní. Ak bude chcieť Abru zachrániť, musí Danny nájsť odhodlanie bojovať s nepriateľmi, ale aj s démonmi vlastnej minulosti!

Knihu Doktor Spánok napísal Stephen King v roku 2013 ako pokračovanie jedného zo svojich najúspešnejších diel, mrazivého hororu Osvietenie. To sfilmoval legendárny režisér Stanley Kubrick v roku 1980 a vytvoril jedno z najuznávanejších diel hororového žánru.

Hrajú: Ewan McGregor (Trainspotting, Hviezdne vojny), Rebecca Ferguson (Najväčší showman, Mission: Impossible), či začínajúca detská herečka Kyliegh Curran.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.