Žiadne mäso, vajíčka, syry a mliečne výrobky? Pre mnohých to znie ako nočná mora, no nájdeš aj kopec ľudí, ktorí si vegánsky životný štýl pochvaľujú. Ktoré celebs sú vegáni už roky a baví ich to? Čekuj náš zoznam!

ARIANA GRANDE je vegánkou už 6 rokov a povedala, že ju k tomu viedla láska k zvieratkám. “Milujem zvieratá viac než ľudí,” povedala. “Chodiť do reštiky na večeru je nič moc, no zostávam štandardne verná tomu, čo poznám – zeleninke, ovociu a šalátom. A potom, keď prídem domov, si ešte niečo ukuchtím.”

MILEY CYRUS otvorene hovorí o svojej láske k zvieratkám už roky. Na sebe má dokonca vytetované aj vegánske “logo”! Organizácia PETA ju nazvala “najviac vegan friendly celebritou”, a to už je čo povedať! 

Vegánom je ináč aj fešák LIAM HEMSWORTH a nestal sa ním vďaka svojej exmanželke Miley. “Mám kopec kamošov, ktorí sú vegáni,” prezradil. “Woody Harrelson je jedným z dôvodov, pre ktoré som sa stal vegánom. On neje mäso a živočíšne výrobky už 30 rokov. Spravil som si prieskum a veci, ku ktorým som prišiel, ma presvedčili. Cítil som, že musím niečo spraviť a zmeniť vo svojom životnom štýle. Vegánstvo bola tá správna voľba,” dodal.

Rastlinnú stravu si pochvaľuje aj MADELAINE PETSCH, ktorá povedala, že vďaka vegánstvu je jej telo “plné vitamínov a funguje ako hodinky.” Nice!

BEYONCÉ nie je vegánkou 24/7, ale ale často pred veľkým vystúpením neje mäso ani syry. Fanov často vyzýva, aby sa stali vegánmi aspoň na pár dní!

Známou vegánkou je aj speváčka ELLIE GOULDING! Tá začínala s vegetariánstvom, neskôr sa presunula k vegánstvu. “Keď som zistila, ako funguje priemysel spracujúci mäso, nemohla som sa s tým zmieriť. Ak nepotrebuješ mäso na prežitie, nevidím dôvod, prečo ho jesť,” povedala!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.