Svetová organizácia bojujúca za práva zvierat verejne kritizuje Justina Biebera. PETA sa vyjadrila, že sa jej nepáči, že si Justin zaobstaral dvoch nových domácich miláčikov – vzácny druh savanských mačiek v hodnote približne 35-tisíc dolárov. Vraj by mal ísť príkladom a zvieratá si adoptovať a nie kupovať. “Justin Bieber by mohol inšpirovať fanúšikov po celom svete, aby zachraňovali životy adopciou mačiek z lokálnych útulkov namiesto toho, aby podporoval dopyt po hybridných mačkách, čím prispieva ku kríze premnožovania zvierat. Pokiaľ ide o pomoc zvieratám, jeho doterajší postoj je: ‘I don’t care,'” vyjadrila sa organizácia.

Justinove mačky Sushi a Tuna sú pokrvní súrodenci – brat a sestra.

Druh mačiek, ktoré si JayBee zaobstaral a dostali meno Sushi a Tuna, je v niektorých krajinách sveta zakázané chovať. Napriek všetkému si Justin za svojim rozhodnutím kúpiť si tieto mačky stojí a organizácii PETA posiela drsný odkaz. “PETA, sústreďte sa na reálne problémy ako pytliactvo a zvieracia brutalita. Hneváte sa, lebo chcem špecifický druh mačky? Každé zviera, ktoré si zaobstaráme musí byť z útulku? Verím v adopciu zvierat z útulkov, ale zároveň si myslím, že mám právo si vybrať na základe preferencií, na to presne chovatelia sú. PETA, choďte a pomôžte s plastami v oceánoch a nechajte moje nádherné mačky na pokoji,” uzavrel Justin svoje vyjadrenie. Na koho stranu sa v tomto konflikte prikláňaš ty? Kto má podľa teba pravdu? Daj nám vedieť v komentoch.

Mačky majú dokonca vlastný instagramový profil a tisíce sledovateľov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.