Ešte koncom roka 2018 sa stretli zástupcovia Ariany Grande a známej siete obchodov s oblečením Forever 21, aby sa dohodli na spolupráci. Z tej nakoniec nič nebolo, pretože značka Forever 21 nebola ochotná za spoluprácu zaplatiť vysokú sumu, ktorú si Ari vypýtala. Prešlo sa teda na plán B a shop zvolil lacnejšiu alternatívu a do kampane si zavolal dvojníčku Ariany Grande. Tú nafotili v typických pózach Ariany, v pre ňu charakteristických účesoch a podobne. Okrem toto tiež skopírovali efekty a farby, ktoré používa na svojich fotkách na Instagrame, teda celkovo vykradli jej grafickú identitu. A výsledok? Žaloba!

Vľavo modelka Forever 21, vpravo Ariana Grande.

Tím Ariany žiada od Forever 21 odškodné 10 miliónov dolárov za porušenie autorských práv a ochranných známok Ariany Grande na svojich tridsiatich fotkách vo svojej kampani. Vo veci už prebieha vyšetrovanie a z Instagramu Forever 21 zmizli všetky fotky dvojníčky Ariany. Obchod dúfa, že sa vec nakoniec vysvetlí v budúcnosti bude so speváčkou spolupracovať. No, asi ťažko.

Vľavo modelka Forever 21, vpravo Ariana Grande.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.