Medzi nami je KONIEC

0
1287
Love you so much! Beautiful young couple smiling and sitting face to face in chair while spending time at home together

Veľmi bolestivé slová, ktoré nás dokážu neskutočne raniť. Plačeme, trápime sa, hneváme sa, rozmýšľame, prečo sa to takto skončilo… Kamoš vyspovedal niekoľkých z vás!

K: Ako si sa zachoval/a, keď alebo keby si dostal/a „kopačky“?

KARIN (17): Určite by som sa veľmi trápila. Nikdy som nedostala kopačky, vždy som ich dala ja. Ale keby som ich dostala, tvárila by som sa, že aj tak som sa s ním chcela už dávnejšie rozísť…

EMA (15): Keď som dostala prvé kopačky, tak to veľmi bolelo, preplakala som celé noci. Dlho trvalo, kým som sa z toho dostala, veľmi mi v tom pomohli moje super kamošky.

TOMÁŠ (17): Hneď by som išiel za kamarátom o tom pokeckať a dostať to zo seba von.

ROMAN (16): Snažil by som sa to ešte napraviť, ak by sa to dalo.

NATÁLIA (18): Bola som sklamaná, snažila som sa zmeniť a hľadať chybu v sebe. Hnevala som sa a bola som zúrivá, ,,nenávidela” som ho, ale po čase som si uvedomila, že to tak asi malo byť…

K: Ako si sa rozišiel/a so svojou láskou?

KARIN (17): Raz som sa s chlapcom rozišla cez kamošku, ktorá mu povedala, že sa s ním chcem rozísť. Zistila som však, že je to najhorší spôsob na rozídenie. Veľmi som mu tým ublížila. Odvtedy to riešim vždy iba medzi štyrmi očami. 

TOMÁŠ (17): Všetko záleží na okolnostiach, prečo by som sa mal s ňou rozísť. Určite by som to spravil osobne, aby jej to ublížilo čo najmenej.

EMA (15): Naposledy, keď som sa rozišla s priateľom, prebehlo to veľmi rýchlo. Zistila som, že ma podvádza, preto som mu povedala, že je koniec, a odišla som.

ROMAN (16): Určite je najlepšie povedať si to osobne. Neuznávam rozchody cez smsky, telefón alebo kamoša…

NATÁLIA (18): Mala som dlhý vzťah, trval 4 roky. Boli to nádherné chvíle. Prišla stredná a zrazu sme mali na seba málo času. Začali sme sa hádať. Nakoniec sme sa museli rozhodnúť, ako ďalej. Chcela som, aby sme si dali prestávku a uvedomili si, akí sme si vzácni. No on nechcel, že to nebude fungovať. Celú vinu som zobrala na seba, ospravedlnila som sa mu. Zvládli sme to, aj keď to bolo veľmi zložité a bolestivé.

K: Čo robíš po rozchode?

KARIN (17): Po rozchode sa snažím správať normálne, lebo nikdy neviem, ktorému chalanovi sa môžem zapáčiť. Preto si myslím, že po rozchode mnohé baby robia chybu, keď sa uzatvoria do seba a zanevrú na chalanov.

TOMÁŠ (17): Snažím sa tráviť čas s kamošmi, veľa športovať a zabudnúť tak na tú bolesť.

EMA (15): Pri každom to je iné. Pri poslednom sa to dalo v pohode rozdýchať, síce potom mi začal trochu chýbať a bolelo to. Teraz som však už na tom dobre a mám nového priateľa.

ROMAN (16): Snažil by som sa vyplniť si voľný čas a nemyslieť na to. Hral by som vo svojej kapele, prípadne hral hokejbal…

NATÁLIA (18): Viem len to, čo nerobiť. Nenadávať, neohovárať, nerobiť tomu druhému peklo zo života. Snažiť sa zabudnúť, hľadať oporu v kamarátoch a žiť ďalej.

K: Zostal/a si kamarát/ka so svojím/ou ex?

KARIN (17): Kamarátstvo s expriateľom nemá zmysel ani význam. Ja nie som s bývalými v kontakte a myslím, že je to tak najlepšie.

TOMÁŠ (17): Nemám s tým problém. Pokiaľ to prestalo fungovať v láske, neznamená to, že to nebude fungovať v kamarátstve. Jedine vtedy vidím problém, ak ma podviedla. Vtedy sa s ňou nemám o čom baviť!

EMA (15): To je to najhoršie, čo by som spravila. Jednak mi veľmi ublížil a zbytočne by mi to pripomínalo náš vzťah.

ROMAN (16): Jednoznačne áno. Podľa mňa to, že sa rozídeme, neznamená, že musíme na seba úplne zabudnúť.

NATÁLIA (18): Ako sa to vezme. Ja som sa o to priateľstvo snažila mnohokrát. Chcela som, aby sme sa aspoň pozdravili, keď sa stretneme, aby sme sa porozprávali… Môj ex však o to nemal záujem, za všetko viní mňa, že som rozbila nás vzťah…

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.