Od premiéry prvého filmu Matrix ubehlo už neskutočných 20 rokov. Mega úspešná sci-fi séria však ešte nepovedala svoje posledné slovo a vráti sa na plátna kín. Informáciu potvrdili tvorcovia pre magazín Variety a prezradili tiež, že vo vytúženom pokračovaní Matrixu si opäť zahrajú aj Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss.

A vrátia sa nielen predstavitelia hlavných postáv, ale aj Lana Wachowski, ktorá bude mať na starosti scenár, réžiu a produkciu. Práve ona spolu s jej sestrou stoja za predchádzajúcimi filmami. „Lana je skutočný vizionár – výnimočný a tvorivý filmár – a my sme neskutočne nadšení, že píše, riadi a produkuje novú kapitolu vo svete Matrixu,“ prezradil o Lane predseda štúdia Warner Bros. Tá sa vyjadrila, že sa teší, že postavy z Matrixu opäť ožijú. Natáčanie by malo začať začiatkom budúceho roka a premiéra sa očakáva v roku 2021. Bližšie detaily zatiaľ nie sú známe.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.