X-MEN: DARK PHOENIX od dnes v kinách!

0
942

Už oddnes môžeš ísť do kina na ďalší film z X_menovského univerza! X- Meni tentoraz čelia najhoršiemu a najsilnejšiemu nepriateľovi: Jean Grey, ktorá pochádza z ich vlastných radov!

Keď skupina X-Menov vyrazí na rutinnú záchrannú misiu na obežnej dráhe k ohrozenej posádke raketoplánu, zdá sa, že majú všetko pod kontrolou. Ale zdanie klame! Jean Grey (SOPHIE TURNER) je zasiahnutá neznámou smrtiacou kozmickou silou, ktorá ju premení v jedného z najsilnejších mutantov. Aj s podporou ostatných X-Menov Jean zápasí nielen so svojou novou silou, ale aj so svojimi osobnými démonmi. Postupne sa dostáva do desivej špirály a stráca nad sebou kontrolu. Navyše jej myslenie začína ovplyvňovať tajomná postava (JESSICA CHASTAIN), ktorá prichádza s nebezpečnými návrhmi na využitie jej ničivej sily. Grey sa mení na Dark Phoenix a stáva sa hrozbou nielen pre svojich už bývalých priateľov z radov mutantov, ale pre celú planétu! X-Meni tak musia čeliť svojmu najbližšiemu a najničivejšiemu nepriateľovi – jednému z nich!

– Ide o prvý film z X-Menovského univerza, v ktorom sa neobjaví Hugh Jackman aka Wolverine!

– Premiéra filmu bola posunutá celkovo dvakrát!

– Hudbu k filmu zložil legendárny Hans Zimmer!

– Dej sa odohráva 10 rokov po udalostiach z filmu X-Men: Apokalypsa, takže sa vrátime do roku 1992!

– Točilo sa od júla do októbra 2017 v kanadskom Montreale!

– Ide o celkovo 12. film z X-Menovského univerza! Marvel potvrdil, že po tejto časti sériu čaká kompletný reštart!

– Hlavnú postavu hrá Sophie Turner, ktorú poznáš ako Sansu z Hry o tróny! Sophie si kvôli úlohe Jean naštudovala knihy o počiatkoch psychických porúch!

– Z hlavných hercov sa k svojim postavám vrátili Peter Evans, Nicholas Hoult, Jen Lawrence, Michael Fassbender a James McAvoy!

– Natáčanie skončilo v rovnaký deň ako Deadpool 2!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.