MIA A BIELY LEV od dnes v kinách!

0
2007

Presne dnes má premiéru nádherný film o priateľstve dievčaťa a bieleho leva, ktorý sa oplatí vidieť!

Kráľ prírody, majestátny lev ako ten najlepší kamarát a domáci miláčik? Prečo nie? Jedenásťročná Mia sa s rodinou presťahuje na farmu v južnej Afrike, kde sa jej v levej rezervácii splní dávny sen snáď všetkých detí. Dostane malého levíka, mláďa vzácneho bieleho leva. Charlieho. Počas ďalších rokov sa z nich stanú nerozluční priatelia. Z mláďaťa ale vyrastie naozajstné zviera, z roztomilého levíka sa stane skutočný úžasný silný lev. A Mia zistí, že rodinnej farme sa až tak dobre nedarí a otec musí obetovať jej jedinečného bieleho leva ako trofej pre lov turistov. Mia a biely lev nemajú inú možnosť, než utiecť, a vydať sa spolu na úžasnú cestu do africkej savany, aby v divočine ďaleko od pušiek lovcov našli pre Charlieho bezpečné miesto a levie kráľovstvo. Priateľstvo totiž nie je iba slovo, ale záväzok a skutočné dobrodružstvo!

Výnimočný film z africkej prírody vznikal plné tri roky a počas nich sa z filmového príbehu stal skutočný. Jedinou možnosťou, ako film nakrútiť bez filmových trikov, totiž bolo, aby spolu malé biele levy a detskí herci vyrastali a stala sa z nich jedna svorka.

Prípravy a natáčanie prebiehalo pod dohľadom Kevina Richardsona, vo svete známeho ako “Zaklínača levov”.

“Bolo to úžasné! Kevin a obaja detskí herci boli s levmi jedna rodina. Mohli s nimi robiť čokoľvek, kdekoľvek byť s nimi. My ostatní sme museli myslieť na to, že točíme s divokými zvieratami a predátormi, museli sme mať nejakú ochranu, držať sa za plotom. Ale oni traja mali to najdokonalejšie zabezpečenie. Lásku,” spomína s dojatím režisér Gilles de Maistre.

„Bolo to ako sen. Až budem stará, budem môcť povedať, že som natáčala v Afrike s bielymi levmi a sledovala ich, ako rastú. Raz sme boli von, naľavo od nás žirafy, napravo nosorožce a zrazu sa krajina začala triasť. Videli sme bežať stádo slonov. Nádhera. Nemohla som prestať plakať od dojatia,“ povedala Mélanie Laurent, ktorá si zahrala mamu hlavnej hrdinky.

HRAJÚ: Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood, Brandon Auret, Ryan Mac Lennan

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.