HELLBOY od zajtra v kinách!

0
1260

Obľúbený temný hrdina HELLBOY sa vracia do kín s plnou parádou! Pod hlavičkou Úradu paranormálneho výskumu a obrany sa vydáva do Londýna, kde sa prebrala zo záhrobia obávaná čarodejnica Nimue. Hellboy musí tejto Kráľovnej krvi zabrániť, aby zoslala na svet smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie k dispozícii profesora Bruttenholma a kamošku Alice, ktorá je mimoriadne nadaným médiom. A spolu s nimi odhalí shockujúcu pravdu o svojom pôvode aj poslaní!

FUNFACTS

– Ide o v poradí už 3. film s Hellboyom, tentoraz s komplet novými hercami aj štábom – štúdio sa rozhodlo pre reštart!

– V pôvodných 2 filmoch existenciu Hellboya Úrad tají, v najnovšej verzii o ňom vie celý svet! Tiež je o čosi starší a skúsenejší!

– Autor komiksov s Hellboyom, Mike Mignola, sa často inšpiruje aj v slovanskom folklóre! Aj preto tu vystupuje napr. postava Baba Jaga!

– Hellboy je alter ego Anung un Rama, Zvestovateľa skazy. Tento polodémon je vyvolaný z pekla nacistickými okultistami v závere 2. svetovej vojny, aby započal apokalypsu!

– Hellboy má od prírody nadľudskú silu a vytrvalosť, znalosť a cit pre nadprirodzeno, a má aj nadrozmernú pravú ruku, zvanú Pravá ruka skazy!

– Postava Hellboya sa po prvýkrát objavila v komiksoch v roku 1993!

Hlavnú záporáčku Nimue si vtedy zahrala Mila Jovovich! Táto Kráľovná krvi je mocná čarodejnica, ktorá využíva i démonické schopnosti. Žila za vlády kráľa Artuša a bola milou Merlina, ktorého zradila a uväznila v hrobke!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.