Mejkap alebo korektor?

0
1139

Základom dobrého líčenia je mejkap a korektor. Každý z nich má svoju funkciu!

Klasický MEJKAP, ktorý dostať väčšinou v tekutej forme, nie je na tvoju mladú pleť veľmi potrebný. Ak máš veľmi zlú kvalitu pleti, napríklad silné akné, je vhodnejší ako korektor. Vyber si taký, ktorý tvoju pleť zmatní. To znamená, že sa po nanesení na pleť nebude lesknúť, ale bude pôsobiť ako púder. Odtieň mejkapu musí byť v tóne tvojej pleti, aby si nepôsobila tak, že si si hlavu od niekoho požičala. Nesmie byť teda viditeľný žiaden rozdiel medzi farbou tváre a dekoltom.

Mejkap nanášaj rovnomerne, niekoľko bodiek na čelo, nos, líca a bradu. Radšej menej ako viac. Potom ho krúživými pohybmi jemne roznášaj po celej tvári a nakoniec vklepávaj končekmi prstov.

Ak máš len problémy s tmavšími kruhmi pod očami alebo jemným akné, úplne ti namiesto mejkapu postačí KOREKTOR. Ten by mal byť tiež vo farbe pokožky. Korektor si prstom nanes v malých bodkách pod oči a jemne ho vklepávaj tak, aby bola farba rovnaká všade. To isté urob s korektorom na akné.

Mejkap alebo korektor nakoniec zafixuj kvalitným púdrom, ktorý je tiež vo farbe tvojej pleti, prípadne o odtieň tmavší. Púder nanášaj labutienkou alebo veľkým štetcom na nos, bradu, čelo a líca. Zabezpečí, aby sa pleť neleskla a aby sa mejkap alebo korektor pod ním neusádzali v hrudkách.

Viac BEAUTY rád máš v KAŽDOM ČÍSLE KAMOŠA!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.