8 vecí, ktoré by si mala vedieť pred nafarbením vlasov

0
3231

Chceš si nafarbiť vlasy? A stojí ti to vôbec za to?!

Rozmýšľaš už nejakú dobu nad tým, že by si potrebovala zmenu? Prefarbenie je zmena radikálna a ak ju chceš podstúpiť, prečítaj si, čo farbenie vlasov odnáša. Porozprávala o tom celebritná kaderníčka a hairstylistka Kari Hill.

 • Blednutie farby
  Veľa faktorov pôsobí na farbené vlasy tak, že farba začne blednúť a stratí tak svoj iskru. Najčastejšou príčinou blednutia farby je slnko, nevhodné a lacné šampóny a tiež to, ako často si vlasy umývaš.
 • Odrasty
  Vlasy stále rastú a vec, s ktorou musíš rátať pri farbení sú odrasty. Ak sa raz rozhodneš nafarbiť si vlasy, bude potom potrebné farbiť si ich každých 6-8 týždňov kvôli odrastom. 

 • Šampón a kondicionér
  Po nafarbení vlasov musíš myslieť na starostlivosť o nich a zmeniť svoj šampón. Budeš potrebovať taký, ktorý je výlučne na farbené vlasy. Rovnako nesmieš zabudnúť ani na správny kondicionér.
 • Fialový šampón
  Používanie fialového šampónu sa odporúča hlavne prefarbeným blondínkam a brunetkám. Fialový šampón je zázračným produktom ktorý ti pomôže skvele vytónovať tvoju farbu.

 • Bazénová voda
  Bazénová, respektíve chlórovaná voda je veľkým nepriateľom farbených vlasov. Odborníci preto odporúčajú naniesť si pred vstupom do bazéna vlasovú masku, ktorá pomôže brániť farbu vlasov pred chlórom a jej znehodnotením. Ak masku nemáš, tak si predtým, než skočíš do bazéna, namoč vlasy v sprche. Budú mať tak v bazéne menšiu absorpčnú schopnosť.
 • Alergia
  Aj keď alergie na farby nie sú bežné, je stále dobre sa pred farbením presvedčiť, či na niektorú zo zložiek farby nie si alergická. Ako sa uistiť, či netrpíš alergiou zistíš na krabici alebo v letáku každej farby.
Aj toto je výsledok alergie na farbu.
 • Obočie
  Mysli na to, že pri zmene farby vlasov by si mala zmeniť aj farbu obočia. Síce to nie je vždy nevyhnuté, ale pokiaľ si blondína a prechádzaš na tmavú farbu, svetlé obočie by si si jednoducho nemala nechať.
 • Červená farba
  Ak túžiš po červených vlasoch, dvakrát si to rozmysli. Červená sa najťažšie získava, je najťažšie ju dosiahnúť, je najťažšie ju zachovať a tiež je najťažšie sa jej zbaviť. 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.