ÁLVARO SOLER: najviac mi chýba slnko

0
1649

ÁLVARO Tauchert SOLER sa narodil 9.januára 1991 a má španielsko-nemecko-belgické korene! Vďaka rodičom s medzinárodným pôvodom sa vedel dohovoriť po nemecky a španielsky už ako 5-ročný. Keď mal 10, s rodičmi sa presťahovali do Japonska, kde zostal až do svojej 17-ky. Tu sa naučil hre na klavír.

alvaro soler

Keď sa presťahoval v roku 2010 do Barcelony, založil so svojím bratom a pár kamošmi kapelu Urban Lights. Chalani hrali prevažne britský pop, indie pop a elektro hudbu, v roku 2013 dokonca vyhrali univerzitnú hudobnú súťaž! Sami dali dokopy aj vydali album, no a popritom stíhal Álvaro aj štúdium industriálneho dizajnu a štúdium na konzervatóriu. Navyše pracoval v modelingovej agentúre so sídlom v Barcelone!

Od roku 2014 sa sústredil sa na sólovú kariéru. Presťahoval sa do Berlína a dal dokopy singel EL MISMO SOL, ktorý ho v roku 2015 preslávil takmer po celej Európe. Nasledoval album ETERNO AGOSTO, ktorý vydal v lete 2015. V roku 2016 už pôsobil ako porotca v talianskej verzii X-FACTORU a zložil aj song pre kinohit JA, ZLODUCH 3! Jeho dlho očakávaný druhý sólový album MAR DE COLORES by mal vyjsť už v polovici septembra! A my ho milujeme v klipoch SOFIA a LA CINTURA!

K: Ako si spomínaš na obdobie, keď si bol ešte s bratom a kapelou?

– Bola to super skúsenosť! Chceli sme s chalanmi osloviť väčšie publikum, a to sa nám aj podarilo. Vyhrali sme súťaž a dostali ponuku na album, ale necítil som to. V tom čase som si nevedel na život zarobiť hudbou, mal som milión iných prác. Prelom prišiel až v Berlíne, kedy som sa rozhodol, že sa chcem plne venovať hudbe.

K: Aké to bolo, počuť sa po prvýkrát v rádiu?

– Divné, haha! Odrazu som mal singel na prvom mieste v rebríčkoch v Taliansku a Švajčiarsku, vôbec som to nečakal. A potom mi zavolala Jen Lopez a to bolo úplne že wtf! Stále tomu neviem uveriť a mám v hlave, že to kedykoľvek môže skončiť.

K: Ako vznikol tvoj aktuálny hit LA CINTURA?

– So songom sme začali v LA a dokončili sme ho v Berlíne. V jednom momente sme sa s producentmi rozhodli, že sa pôjdeme inšpirovať do Ameriky, tak sme si spravili výlet a vzniklo z toho toto!

K: Čo môžeme očakávať v septembri od tvojho nového albumu?

– Je to veľmi osobný album. Album som pomenoval MAR DE CLORORES, (More farieb). More preto, lebo som sa narodil v Barcelone a Barcelona pre mňa znamená relax. Farby preto, že mám v sebe mnoho európskych kultúr a cítim, že sú mojou súčasťou. Každý song má preto inú farbu. Myslím, že fanovia budú prekvapení, do akých farieb som sa pustil, hah!

K: Chystáš aj turné?

– Hej, pravdepodobne na rok 2019. Tento rok dám len pár festivalov a 5 koncíkov v mestách, kde sa lístky dajú len vyhrať, takže… šetrím sa, hah!

K: Aktuálne funguješ v Berlíne, nechýba ti Barcelona?

– Jasne, že áno. Najväčšia výhoda je, že sa v zahraničí otvoríš a zhodíš tú škrupinu, čo máš na sebe doma. Taktiež začneš domov viac doceňovať… Ako domácemu mi v Barcelone nikdy nedoplo, že žijem v jednom z najkrajších miest na svete! No a potom sú tu nevýhody, že si ďaleko od domova. A najviac mi chýba slnko!

K: Máš nejaké nesplnené želanie?

– Chcel by som raz dať svetové turné. To by bolo mega!

Foto: Ta-Tp

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.