Debatu o počte pohlaví a sexuálnej orientácii by na Slovensku mnohí zakázali, no predsa stále prebieha a do slovníka vnáša nové a nové výrazy. Snáď ti netreba vysvetľovať, kto sa páči bisexuálom či homosexuálom, vieš však, kto je to demisexuál či sapiosexuál? Vyznať sa v tomto svete nie je vždy easy, a tak ti prinášame krátky slovník rôznych sexuálnych orientácií!

K pansexualite sa v poslednom čase hlási čoraz viac známych osobností. Do tejto skupiny sa zaraďuje aj Demi Lovato či Miley Cyrus. Pansexuáli si svoje polovičky nevyberajú na základe pohlavia, takže ich priťahujú muži, ženy aj nebinárne osoby. Čo je pre pansexuálov omnoho dôležitejšie než pohlavie, je samotná osobnosť človeka!

Sapiosexuáli hľadajú v polovičke predovšetkým inteligenciu, ktorá je pre nich jedným z najdôležitejších znakov sexuálnej príťažlivosti. Ak ťa teda sapiosexuál označí za hlupáka, máš smolu a viac si neškrtneš! Viac ako tvoj vzhľad bude sapiosexuála zaujímať tvoje IQ…

Demisexualita ani tak nesúvisí s príťažlivosťou, skôr je o samotnom sexuálom akte. Demisexuáli totiž odmietajú nezáväzné pohlavné styky a na intímne zblíženia potrebujú veľa času. Je pre nich dôležité, aby si k druhému vytvorili hlboké citové puto! Demisexuáli neodmietajú sex… len im trošku dlhšie trvá, kým sa k nemu dostanú!

Pomerne nový termín na scéne je tzv. ekosexualita. Objavujú sa ľudia, ktorým láska k Zemii natoľko prerástla cez hlavu, že sa správajú k samotnej prírode ako k svojmu partnerovi. Ekosexuáli používajú napr sexuálne pomôcky vyrobené iba z prírodných matrošov, radi sa milujú v prírode a nevadí im kontakt s trávou, hlinou či blatom! 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.