Suga je úplne prvým členom BTS, ktorý vyrazil na sólo turné. Aj keď je momentálne zaneprázdnený vystupovaním, čas na rozhovor a fotenie pre magazín Marie Claire si dokázal nájsť a v interview sa vyjadril k rôznym témam.

 • o spolupráci so značkou Valentino:
  “Flexibilita je dôležitá hodnota pri vytváraní hudby a ako sa rozprávam a pracujem s Valentino, nadobudol som dojem, že ide o veľmi flexibilnú značku. Z toho dôvodu si užívam spoluprácu s nimi. Ľudia okolo mňa to okomentovali, že štýl značky sedí s mojím, čo je ďalší aspekt, z ktorého som šťastný.”
 • o BTS ARMY:
  “S ostatnými členmi BTS hovoríme, že bez fanúšikov sme nič, takže musíme pracovať pre tých, ktorí nás milujú. Sústavne si pripomínam, že sa mám veľa učiť, aby som zachovával zmysel pre rovnováhu. To ale neznamená, že sa usilujem a trápim, aby som vyplnil medzeru, pretože mi tam niečo chýba. Je to viac o akceptovaní a pripúšťaní si. Zameriavanie sa na fakt, že môžeme pracovať pre tých, ktorí nás ľúbia, prirodzene v našom živote vytvára rovnováhu.”
 • o jeho aktuálnom sólo turné:
  “Pripravoval som sa naň strašne dlho. Moje úmysly s týmto turné nie sú o uvedomení si plného potenciálu či o snažení uspieť ako sólo umelec. Myslím, že súčasná forma sólo turné vznikla len preto, že je teraz fyzicky nemožné, aby sme my siedmi vystupovali na pódiu, čo by bolo inak ideálne. Naši fanúšikovia čakali na turné už veľmi dlho a ja som im to nejakým spôsobom chcel oplatiť.”
 • o hip-hope:
  “Vyrastal som pri počúvaní hip-hopu. Teraz je to populárny žáner, ale keď som bol malý, tak nebol. Avšak, som človek, ktorý tvorí populárnu hudbu. Rapujem, ale nemyslím si, že som hip-hopový umelec. Robím len pop. Samozrejme, to, že som vyrastal pri počúvaní hip-hopu, mi pomohlo pochopiť populárnu hudbu lepšie.”
 • o tom, ako vznikajú hudobné spolupráce:
  “Myslím, že predstava, ako sa umelci stretnú, aby spolu mohli pracovať na hudbe, je možno ilúzia vytvorená médiami. Je zriedkavé sa stretnúť, hrať spolu na hudobných nástrojoch a bok po boku pieseň nahrať. Takisto je zriedkavé, ak sa umelci spolu odrazu stretnú, pretože ich práve napadla hudobná inšpirácia. Samozrejme, niektorí umelci tak pracujú, ale ja nie. Preferujem prácu cez mail. Každý umelec sa môže plne sústrediť na svoju časť práce, kým si naďalej žije svojím životom. Šetrí to tiež čas. Veľmi efektívne.”
 • o úspechu:
  “Keď som bol mladší, zvykol som sa báť úspechu. Ako veci začali predstihovať moje očakávania, začal som pociťovať strach, ale teraz sa tým už príliš nezaoberám. BTS ako tím stojí nohami pevne na zemi. Nežijeme život takzvaných superhviezd. Neveríme, že sme na vrchole a vieme, že by sme mohli klesnúť. Namiesto toho, aby sme sa usilovali a trápili, aby sme si udržali súčasný status, sme si vybrali žiť vďačne, keď si pripomíname, že máme fanúšikov, ktorí nás podporujú a povzbudzujú nás.”
 • o tom, že medzi členmi BTS nie je rivalita:
  “Keď s niekým žijete v jednom dome, pod jednou strechou, 24 hodín denne, 7 dní v týždni, stanete sa rodinou. Súťažíte s vašimi členmi rodiny? Žiarlite, keď sa vášmu bratovi či sestre darí? Sme skutoční bratia. Bodka. Ak sa mi darí, je to fajn. Ak sa darí členovi mojej rodiny, je to ešte lepšie. Veľa ľudí si myslí, že vzťahy medzi členmi K-Popovej skupiny sú tak akosi falošné, ale to nie je pravda.”

Skupine BTS sa venujeme aj v aktuálnom Kamošovi, kde na teba čaká aj plagát Jimina! Práve v predaji!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.