Zo seriálu Wednesday sa vykľul totálny hit, a tak sme si posadili hlavnú star Jennu Ortegu, aby nám porozprávala o módnom zákulisí seriálu!

„Pre seroš je reprezentácia podivínov kľúčová a ja som za ňu len rada, pretože takto vidíme všetky tie zvláštnosti v pozitívnom svetle, nech už sú akokoľvek znepokujúce,“ smeje sa Jenna! 

V pôvodnom filme z 90. rokov sa kombinácia zapletených vrkočov a čiernych šiat stali natoľko ikonické pre postavu Wednesday, že je ťažké predstaviť si ju v niečom inom. Počas 8 epizód však skúma elegantnejší pohľad na svoju gotickú osobnosť. 

Jenna je pevne presvedčená, že jej (celočierny) šatník hrá v seroši kľúčovú úlohu. „Móda je veľká vec, pretože seriál je v skutočnosti veľmi farebný. Vytvára tak pekný kontrast medzi Wednesday a zvyškom postáv,“ hovorí Jenna a priznáva, že práve jej vzhľad jej pomohol vžiť sa do kože Wednesday. 

„Keď sa chystáš pred kameru, vlasy, mejkap a kostým sú mega dôležité. Keď sa všetko z toho podarí, pracuje sa ti omnoho ľahšie, pretože sa fakt cítiš ako postava. Máš pocit, že ňou aj skutočne si.“

Našťastie, herecké obsadenie sa ocitlo v šikovných rukách Colleen Atwoodovej, štvornásobnej kostýmovej výtvarníčky, ktorá spolupracovala s režisérom Timom Burtonom na viac ako desiatke projektov, vrátane Alici v krajine zázrakov, za ktorú získala Oscara! „Je to hollywoodska legenda,“ chváli kostymérku Jenna! 

„Myslím, že s Wednesday máme radi podobné veci,“ hovorí. „Vždy som mala rada gombíky a biele goliere. Plus aj ja milujem tmavé farby!“ Dodáva, že rovnako ako jej postavu, aj Jennu „bolí“ farba haha! „Niekedy mi je ťažko nosiť farby, ale robím to, pretože mám pocit, že musím. Takže zase nie sme úplne rovnaké!“ vtipkuje herečka. 

A je niečo, čo sa od Wednesday naučila? „Nikdy som si moc nelakovala nechty. Ale teraz mám pocit, že ich mám vždy nalakované načierno!“ dodáva!

Seriál Wednesday a Jennu Ortega sme ináč dopodrobna rozobrali aj v novom čísle Kamoša

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.