V polovici októbra si už tepla a slnka veľa neužijeme a práve preto je tu singel s letným nádychom Červánky. Nahralo ho duo Slza a do svojej novinky si Petr Lexa a Lukáš Bundil prizvali Moniku Bagárovú. Aj v prípade tejto skladby sa o text postaral Petr. “V texte som mal od prvej chvíle jasno. Keď sa pozriem na poznámky z minulého apríla, nachádzam tam frázy ako ‘konec léta’, ‘nad námi červánky’, ‘opilí láskou’, ‘ranní slunce’. To boli moje dojmy po prvom vypočutí pracovného dema. Z toho sa tak nejak prirodzene vyvinul príbeh dvoch ľudí a ich letného romániku, ktorý možno prečká aj zimné mrazy a bude z neho niečo viac, alebo skončí spolu s letom, a zostanú tak len krásne spomienky. Rovnako ako v našom prechádzajúcom singli Bouře, som text v závere konzultoval s ostravským hudobníkom JiříKrhutom. Spoločne sme ešte pár miest upravili, niečo doplnili a dotiahli text do finálnej podoby,” prezradil.

S nápadom osloviť do skladby niekoho ďalšieho prišiel Lukáš a voľba padla na Moniku Bagárovú. “Bolo mi potešením spolupracovať s chalanmi zo Slzy. Zaspievať si iný štýl hudby, vidieť, ako pracujú v štúdiu iní hudobníci, a nazbierať ďalšie zaujímavé skúsenosti, je pre mňa vždy zážitkom. Je to veľmi milá spolupráca a krásny song,” tvrdí speváčka a súčasná porotkyňa SuperStar. Klip k Červánky sa natáčal v okolí Mikulova a Valtíc. Nechýbajú v ňom romantické zábery na moravské vinice a pamiatky a kvôli záberom pri východe slnka si museli všetci na natáčanie trochu privstať.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.