Kvôli svojmu psychickému zdraviu a duševnej pohode si Selena Gomez dáva pravidelne pauzu od sociálnych sietí. Najnovšie sa na ich negatívne stránky rozhodla poukázať odvážnejším spôsobom. Zakladateľovi Facebooku, ktorý je zároveň šéfom Instagramu, Markovi Zuckerbergovi adresovala správu, ktorá bola určená aj pre hlavnú prevádzkovú riaditeľku Sheryl Sandberg.

Vyzvala ich, aby riešili problémy, ktoré na týchto obrovských platformách existujú. “Máme vážny problém. Facebook a Instagram sú zneužívané na šírenie nenávisti, dezinformácií, rasizmu a fanatizmu. Oboch vás vyzývam, aby ste pomohli zastaviť to! Odstavte skupiny a používateľov, ktorí sa zameriavajú na šírenie nenávistných prejavov, násilia a dezinformácii. Závisí od toho naša budúcnosť. Musí tu byť rýchla kontrola a zodpovednosť,” napísala Sel, ktorú, okrem iného, znepokojili nepravdivé informácie o hlasovaní v blížiacich sa voľbách, ktoré sú pre Ameriku veľmi dôležité. “Dúfam, že sa mi ozvete tak skoro, ako to bude možné,” uzavrela Selena. O tom, či od Marka a Sheryl dostala odpoveď zatiaľ neinformovala.

Selena adresovala svoju správu vedeniu sociálnych sietí Facebook a Instagram – Markovi Zuckerbergovi a Sheryl Sandberg

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.