Víťazkou SuperStar 2020 je Barbora Piešová!

0
7641

Nenápadná Barbora Piešová, ktorá na kasting prišla v obyčajnej sivej mikine a rifliach sa stala víťazkou tohtoročnej SuperStar.

Keď na kasting Barbora prišla nenalíčená, úplne obyčajne oblečená mohla na ľudí zapôsobiť rôzne. Médiá ju označili aj za sivú myšku. Je to ale pravda?

Prvá pieseň, ktorú sme v jej podaní mohli počuť bola skladba Next To Me od Imagine Dragons. Ďalšie pesničky, ktoré od súťažiacej odzneli boli I Will Survive, All Together Now, V Slepých Uličkách, Somebody To Love, I’m So ExcitedMilovanie V Daždi. V súťaži sa dokonca učila chodiť aj v podpätkoch, ktoré jej predtým teda veľmi známe neboli. Vyskúšala si líčenie od odborníkov a na vystúpenia prekvapivo chodila oblečená šatách. Spevom však očarila celú porotu už od prvej chvíle. Neodspievala snáď ani jednu pesničku, ktorú by pokazila. Jej výkony boli naozaj úctyhodné.

V SuperStar 2020 sa konali dve finálové kolá. Prvé finálové kolo sa konalo pred týždňom s desiatimi súťažiacimi. Minulý týždeň diváci vyhodili päť z nich, a tak do druhého finálového kola postúpili už len zvyšní piati. Do druhého finálového kola postúpili Diana Kovaľová, Martin Schreiner, Giovanni Ricci, Dominika Lukešová, no a napokon, už známa víťazka, Barbora Piešová. V druhom finálovom kole každý zaspieval dve pesničky. Každý zaspieval jednu zahraničnú a jednu českú, alebo slovenskú. Po tom, čo piati súťažiaci odspievali svoje dve pesničky, diváci zo súťaže vyradili Giovanniho Ricciho a Dominiku Lukešovú. Tým pádom sa v Super Finále ocitla Diana, Martin a Barbora. Od každého z troch súťažiacich odznela ešte jedna pesnička. Od Diany to bola pieseň Someone You Loved, od Martina to bolo pieseň Say Something a od Barbory to bola skladba Next To Me

Napínavé minúty sa pre súťažiacich, porotu, aj fanúšikov vliekli naozaj veľmi pomaly. Po dlhom čakaní (pre súťažiacich na javisku, pre porotu na ich porotcovských stoličkách a pre divákov pri televíznych obrazovkách) sme sa ale všetci dozvedeli tri krásne správy. Pekným tretím miestom sa môže pochváliť Martin Schreiner. Nádherné druhé miesto si odniesla mladučká Diana Kovaľová. Prvé, teda takzvané „zlaté miesto“, obsadila Barbora Piešová. Barbora je teda už štvrtou ženou v poradí, ktorá vyhrala televíznu súťaž SuperStar. V roku 2013 ňou bola Sabina Křováková. V roku 2015 zahviezdila Slovenka Emma Drobná. Rok 2018 patril českej speváčke Tereze Maškovej. A tento ročník SuperStar bol ako na mieru ušitý pre speváčku zo Slovenska, Barboru Piešovú.

Šikovná Barbora si výhru neskutočne zaslúži a všetci jej to veľmi prajeme a držíme jej palce, aby sa jej v hudobnej kariére aj naďalej darilo. Rozhovor s niektorými ďalšími spevákmi zo súťaže nájdeš v našom časopise Kamarát!

Pripravila: Maťa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.