Dali sme pre teba dokopy najlepšie coming-of-age filmy pre filmové noci s kamoš/ka/mi!

1 BOOKSMART: Amy a Molly sú čisté jednotkárky a ich maturity sa nezadržateľne blížia. Za tie roky na strednej si uvedomili, že si ich vlastne nikdy poriadne neužili. Teraz sú odhodlané všetko zameškané vyriešiť v priebehu jediného dňa. Výsledok? Šibnuté dobrodružstvo a komédia, ktorá ťa bude baviť!

2: AŽ VYJDE MESIAC: Story tejto roztomilej komédie sa odohráva v 60.rokoch minulého storočia na romantickom pobreží Nového Anglicka. Sam a Suzy majú 12 a obaja majú rovnaký problém: so svojím okolím si nerozumejú, ale myslia si, že o svete dospelých vedia všetko. Na prvý pohľad sa do seba zamilujú a pripravia veľkolepý plán. Ako ich útek do divočiny zmení život ospalého mestečka a prežijú ho? Uvidíš vo filme!

3: LADY BIRD: Keby si chceš Christine jednoducho zaškatuľkovať, zaradíš ju medzi rebelky. Ináč nie je krásna ani nadpriemerne inteligentná, no tento deficit vyrovnáva tvrdením, že má umelecké sklony. Ako symbol vzdoru odmieta svoje krstné meno a sama si hovorí Lady Bird a chce, aby ju tak oslovovali aj ostatní. A pritom je to len citlivá duša, ktorá by sa len chcela správne zamilovať a nájsť zmysel života. A je len nervózna z toho, že sa jej to zatiaľ moc nedarí…

4: CHARLIEHO MALÉ TAJOMSTVÁ: Charlie je podivín, ktorého do partie privedú Sam a Patrick. Spoločne ho dokážu vysekať z jeho ulity, a tak Charlie skúša veci, ktoré ešte nikdy nevyskúšal a spoznáva sa tak, ako sa ešte nikdy nespoznal. Vyhovuje mu rola pozorovateľa a svoje poznatky, radosti a strasti zapisuje do dlhých listov, ktoré posiela neznámemu priateľovi. 6 rokov starú záležitosť odporúčame všetkými desiatimi. Hrajú tu Emma Watson, Logan Lerman a Ezra Miller.

5: JA, SIMON: Film vznikol podľa knižky o chalanovi, ktorý je gej, a začne si s niekým zo školy s prezývkou “Blue” dopisovať mejly. Čo sa stane, keď sa jeho pošta dostane do nesprávnych rúk? A prečo hrozí, že príde o všetkých kamošov – a aj o “Blua”? Film je úplne rozkošný, hlavné roly si strihli Nick Robinson a Katherine Langford!

pripravil: peter394

1 komentár

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.