Nový objav na hudobnej scéne

0
1194
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na slovenskú hudobnú scénu vstupuje silný hráč, spevák a muzikant DAVID KEY!  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvalitnú tanečnú emóciu David do sveta vysiela aktuálnym singlom s názvom Romantik. O produkciu songu sa postaral samotný Tomi Popovič, ktorý je spolu s Fillipianom aj autorom hudby. „O spolupráci s Tomim som sníval už ako dieťa. Keď som počúval hity Dary Rolins ako Nebo peklo raj, alebo Príbeh, ktorý naspievala Tina s Rytmusom, vedel som, že toto je môj človek,“ hovorí otvorene David Key.

Cesta ku kráľovi tanečnej hudby ale bola pre neho zarúbaná. Dostal sa k nemu až v čase, keď uvažoval, že muziku vymení za inú prácu. „Tomimu som neustále vypisoval na sociálne siete, no moje správy si nikdy ani neprečítal,“ smeje sa s odstupom rokov.      

Udalosti nabrali rýchly spád, keď sa David Key na jednom z vystúpení, zoznámil so svojim dnešným manažérom. „Netrvalo dlho a dohodil mi pár akcií, kde sledoval ako na mňa reagujú ľudia a nahrali sme tiež niekoľko mojich skladieb v štúdiu. Až potom prišiel osudný telefonát Tomimu Popovičovi. Na spolupráci sme sa dohodli v podstate veľmi rýchlo,“ opisuje ako sa veci dali do pohybu.

Výsledkom je svieži tanečný song, ktorý má všetky atribúty stať sa veľkým hitom. Autorom textu je Monika Šimkovičová a David Key. „Nazvali sme ho Romantik, ale fanúšikovia, ktorí ho poznali zatiaľ len z vystúpení, ho často volajú podľa refrénu: Mysli si čo chceš,“ vysvetľuje David. 

Zaujímavosťou je, že premiéru Romantika David odpálil vo veľkom štýle, na diskotéke, pred takmer dvojtisícovým publikom v hlavnom meste Ruska, Moskve. „Bol to obrovský úspech, popritom to vystúpenie nebolo vôbec plánované. Ponuka prišla začiatkom januára, keď som sa s partiou kamarátov vybral užiť si vianočnú Moskvu. V jednom podniku som sa náhodou zoznámil s majiteľom diskotéky, ktorému sa môj song tak páčil, že som ho ešte v ten večer spieval Rusom. A pre veľký úspech na druhý deň zas,“ opisuje šťastnú zhodu okolností, ktorá mu priniesla ďalšie pracovné príležitosti. „Mám z toho obrovskú radosť. V súčasnosti sa chcem sústrediť hlavne na propagáciu Romantika na Slovensku a v Česku a v druhej polovici marca, mám pozvanie opäť na vystúpenia v Moskve. Vždy som túžil spievať pre obrovské masy ľudí, vydávať nové pesničky, cestovať po svete a hlavne robiť ľuďom radosť,“ vyznáva sa David Key.   

Pieseň už dostala aj videoklipovú podobu. Natáčanie mal pod palcom Patrik Gerši z produkčnej skupiny Gerschi production. „Nechal som mu voľnú ruku, hoci na scenári a réžii sa podieľala aj Monika Šimkovičová. „Text je o tom, že každý máme hranicu romantiky posunutú niekde inde. Sám o sebe si myslím, že som romantik, ale ako v skladbe spievam: Nehádž mi do vane lupene ruží, snívaj, že spíš len tak v mojej koži,“ smeje sa nový nádejný idol.   

Instagram: davidkeyofficial

Facebook: https://www.facebook.com/kudelka.davi 

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=PN_3akmP4AY

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.