HVIEZDNE VOJNY od dnes v kinách!

0
808

Film z názvom HVIEZDNE VOJNY: VZOSTUP SKYWALKERA uzatvára novú trilógiu!

Rok po udalostiach v osmičke Hnutie odporu znovu čelí vojakom Prvej republiky a odveký konflikt medzi rytiermi Jedi a Sithmi vrcholí. V strhujúcom závere epickej Ságy Skywalkerovcov sa zrodia nové legendy a odohrá sa konečný boj za slobodu Galaxie!

MUST KNOW

– Cisár Palpatin sa vracia! Zatiaľ nie je jasné, ako ho tvorcovia oživia vo filme, v knihách sa vrátil v naklonovanom tele! 😮

– Film režíroval talentovaný JJ Abrams, ktorý má na svedomí tie kvalitnejšie Mission: Impossible a reštartoval napr. aj filmovú sériu Star Treku, takže so sci-fi má bohaté skúsenosti!

– Tvorcovia sa počas produkcie intenzívne radili s otcom série Georgom Lucasom, aby sa uistili, že posledný diel dobre zapadne do zvyšku ságy a zároveň bude aj zmysluplný záver celého príbehu rodiny Skywalkerovcov!

– Posledný film zo ságy, ku ktorému zložil hudbu legendárny John Williams!

– Točilo sa od 1. októbra 2018 do 15. februára 2019! Dodatočné scény filmári dokončili len nedávno – od konca septembra do polovice októbra!

– Pôvodne mal film režírovať Rian Johnson, ktorý dal dokopy osmičku, no dobrovoľne sa réžie zriekol! 😮 Aktuálne pracuje na vlastnej trilógii Star Wars, no a na ďalšej trilógii pracuje aj tím okolo riaditeľa štúdia Marvel Kevina Feiga! Dá sa povedať, že dokopy nás tak v najbližších rokoch čaká minimálne 6 ďalších Star Wars filmov!! S novým dejom a novými postavami!

– Po smrti Carrie Fischer v roku 2016 sa rozprúdila diskusia, či scény s ňou vôbec budú použité vo filme — no a tvorcovia povedali áno! Ináč, Lucasfilm, resp. Disney môže za jej smrť v rámci mastnej poistky inkasovať až okolo 50 melónov dolcov! 😮

– Film bude dostupný aj so slovenským dabingom!

– Roboti C-3PO a R2-D2 sú jediné postavy, ktoré sa objavili vo všetkých 9 filmoch Star Wars!

POVEDALI O FILME

JOHN BOYEGA: Sága Skywalkerovcov je na konci. Byť súčasťou toho kolosu bolo úžasné. Osmička mi zabrnkala ako fanúšikovi na city, chcel som proste vidieť viac. Chcel som od JJ-a, aby dal všetky nové postavy na jednu kopu. Chcem vidieť, ako dopadne Rey a Kylo. Chcem vidieť, ako dopadli Jedi. A som rád, že s JJ Abramsom sme boli na rovnakej strane!

OSCAR ISAAC: Spolupráca s JJ-om bola mega, keďže sme sa poznali zo sedmičky. Hoci sme vnímali, že uzatvárame jednu kapitolu Hviezdnych vojen, v prvom rade sme si filmovačku poriadne užili. A myslím si, že tú energiu budete cítiť aj vo filme!

ADAM DRIVER: Temné postavy si pred sebou vo filmoch ospravedlňujú svoje činy, čo ich robí nebezpečnými a nepredvídateľnými. Neexistuje nič, čo by ohrozilo ich misiu – za svojím idú aj cez mŕtvoly. Nikdy som si však nemyslel o Kylo Renovi, že je to zlý človek, napriek tomu, že zabil svojho otca!

DAISY RIDLEY: Posledný diel bude plný emócií, má úplne iný drive než dve posledné časti novej trilógie. Filmovačka bola mega, 95% kaskadérskych kúskov som robila sama!

STAR WARS v skratke

Prvý film s názvom EPIZÓDA IV: NOVÁ NÁDEJ vyšiel ešte v roku 1977, nasledovala EP. V: IMPÉRIUM VRACIA ÚDER a potom EP. VI: NÁVRAT JEDIHO. Toto je pôvodná trilógia. Od roku 1999 vychádza tzv. prequelová trilógia, ktorá zachytáva udalosti pred Epizódou IV, chápeš. Vzniká teda EP. I: SKRYTÁ HROZBA, potom EP. II: KLONY ÚTOČIA a EP. III: POMSTA SITHOV. Najnovšia trilógia od roku 2015 obsahuje EP. VII: SILA SA PREBÚDZA, EP. VIII: POSLEDNÍ JEDIOVIA, no a celú story uzatvára 12. decembra EP. IX: VZOSTUP SKYWALKERA!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.