Microsoft, spoločnosť známa vďaka svojmu operačnému systému Windows, prezradila na E3 2018, že pracujú na vytvorení ďalšej generácie Xbox konzoly. Názov samotnej konzoly ešte zatiaľ nie je známy, ale meno projektu, ktorý sa postará o celý vývoj novej konzoly je Project Scarlett. Ide o rýchlu a graficky viac vylepšenú konzolu ako boli jej predchodcovia. Project Scarlett sľubuje najlepšiu možnú hernú konzolu akú si na trhu budeš môcť kúpiť v roku 2020. „Konzola by mala byť dizajnovaná, zhotovená a optimalizovaná len pre jednu vec, a tou je gaming,“ povedal šéf Xboxu Phil Spencer.

Leak o tom ako bude nová konzola vyzerať zatiaľ Microsoft nezverejnil. My ti prinášame informácie o komponentoch, ktoré potvrdili viaceré tech denníky. Jedinečný procesor od AMD by mal zabezpečiť 4-krát väčší výkon ako Xbox One X. Taktiež bude možné spúštať hry na 120Hz fps a na 8K rozlíšení. Chýbať nebude ani GDDR6. Samozrejmosťou už bude SSD tak isto ako pri PS5, čo má zabezpečiť oveľa rýchlejšie načítanie textúr, ktoré hráči s radosťou privítajú.

XBOX SCARLETT SPOLU S HALO INFINITE

Novinka Halo Infinite bola potvrdená ako hra, ktorá vyjde spolu s Xbox Project Scarlett. Halo sa vďaka Xbox 360 stala hrou, ktorú si proste musíš zahrať ak vlastníš Xbox. Práve preto sa Microsoft rozhodol, že vytvorí akúsi symboliku a nový Xbox uzrie svetlo sveta spolu s Halo Infinite.

Kedy si novú konzolu budeš môcť kúpiť a koľko bude stáť?

Príchod novej konzoly očakávame v takzvanom „holiday time“, kedy prebieha jeden z najväčšíchnajkomerčnejších sviatkov, a to Vianoce. Nie je však vylúčené, že by to mohlo byť skôr, a preto viaceré denníky spomínajú ako mesiace možného odhalenia Október až December 2020. Cena by sa mala pohybovať na hranici 499$, čo je cena podobná odhadovanej cene PS5. Zostáva nám len čakať, kedy Microsoft predstaví meno novej konzoly a kedy spustí jej predaj.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.