Ešte pred piatimi rokmi podal Marcus FLAME Gray žalobu na Katy Perry a jej vydavateľstvo Capital Records. Dôvodom bol jej hit Dark Horse, ktorý je podľa Marcusa plagiátom kresťanskej rapovej skladby Joyful Noise z roku 2009, ktorú nahral s ešte ďalšími dvomi hudobníkmi. Porota súdu v Los Angeles dala Flameovi za pravdu a rozhodla, že Katy Perry a osoby, ktoré s ňou spolupracovali na hite Dark Horse z roku 2013, ako aj speváčkino hudobné vydavateľstvo Capital Records, musia Marcusovi Grayovi a jeho dvom kolegom zaplatiť 2,78 milióna dolárov. Z tejto sumy má samotná Katy zaplatiť 550-tisíc dolárov a zvyšnú časť má uhradiť jej nahrávacia spoločnosť.

Katy Perry a Flame

Podľa verdiktu súdu má hit Dark Horse z roku 2013, ktorého videoklip má dnes na Youtube viac ako 2,6 miliardy prehratí, v značnom rozsahu podobný rytmus a inštrumentálnu líniu ako o štyri roky staršia skladba Joyful Noise a boli tak porušené jej autorské práva.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.