Jaden Smith stavia čističky vody

0
1048

Na najnovšej titulke magazínu Flaunt sa objavil Jaden Smith, ktorý sa poslednú dobu dobu venuje dobročinným aktivitám. V rozhovore sa rozkecal o jeho úspešnom projekte čističky vody, ktorú postavil vo Flinte, kde majú veľký problém s pitnou a zdraviu nezávadnou vodou. Projekt Vodný box si tam vraj ľudia nevedia vynachváliť.

“Ľudia vo Flinte sú nadšení z Vodného Boxu. Môžu ho požiť kedykoľvek. Je to zadarmo, len si musia priniesť vlastnú nádobu a my im ju naplníme. Ľudia sa tu snažia sprchovať s 500 ml nádobkami a teraz si môžu naplniť 5-galónový kontajner a vziať si ho domov. Keď sa umývate balenou vodou, je to veľký rozdiel – nemusíte na seba vyliať dvanásť fliaš vody. Stále je to na nič, ale veľkosť nádoby urobí určitý rozdiel. Flint naozaj potreboval tento systém, pretože teraz, keď voda neprichádza z humanitárnej pomoci ju môžu dostať z nášho boxu,” teší sa Jaden, ktorý tvrdí, že chce vodnú krízu riešiť aj v iných oblastiach.

“Na tento prvý Vodný box som dal financie ja a moja mama pracuje na druhom, čo bude úžasné. Budeme mať dva stroje. A potom chcem jeden v Oaklande, pretože aj tam sú miesta, kde voda nie je dobrá, a potom jeden v Afrike, na mieste, pre ktoré idea Vodného boxu vôbec vznikla,” povedal mladý Jaden Smith o svojich víziách a my mu v tejto dobročinnosti držíme palce a ďakujeme, že sú na svete aj ľudia ako on.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.